Odaklan

7 yıl önce

0

Dün gece Doğrudan Pazarlama Ödülleri birçok ilke ev sahipliği yaptı. 

Öncelikle sahne hep gençlerle doldu taştı. “E ne var ki bunda?” diyebilirsiniz. Her zamankinden farklı olan; gençler sadece ödül almadılar, ödül verdiler de!

İlk kez bu sene ödüllerimizi değerlendiren Genç Jüri üyelerimiz oldu. Dernek üyelerinin 30 yaş altı ekibinden seçilen 11 kişilik jüri, değerlendirmede %20 oranında oya sahipti. Aynı zamanda bir de kendilerine özel “Genç Jüri Ödülü” verdiler. Duyduğuma göre toplantıları oldukça tartışmalı geçmiş, “bazı işleri fena gömmüşler”. Katkılarından dolayı sektör gençlerimize buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Onların anlayacağı dilden; “efso’sunuz!” diyorum.

Bu sene ilk kez teknolojiyi iyi kullananları ödüllendirdik. Teknolojinin yer almadığı proje neredeyse hiç yok. Hal böyle olunca biz de en iyi teknoloji kullanımını ödüllendirelim deyip, yeni bir kategori ekledik. Değerlendirmesi en zevkli bu kategorinin katılımcılarına, bize yaşattıkları deneyimden dolayı teşekkür ederim.

Diğer bir ilkimiz dernek üyelerimizin yoğun talebiyle şekillendi. “Yaratıcı bir fikri tek satış noktasında uygulamakla; 50 şehirde, 500 satış noktasında, 5000 elemanla uygulamayı aynı potada değerlendirmek doğru mu?” tartışmalarına bu yıl bir son verdik. Uygulama kası gelişmiş doğrudan pazarlama ajanslarını bu sene ödüllerle evlerine gönderdik.

İçimi umutla dolduran bir ilk daha yaşadık. Bu zor senede yarışmaya başvurular azalmadığı gibi, geceye katılım da beklenenin üstünde gerçekleşti. Öyle ki; son gün gelmek isteyenleri balo salonuna sığmayacakları için geri çevirmek zorunda kaldık.

Her sene yaptığımız değişikliklerle ödüllerimizi ve sektörümüzü geliştirmeye, ileri taşımaya çalışıyoruz. Bunu da ajansların, markaların ve sponsorlarımızın katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Ödül başvuruları ve geceye katılım sektörümüze inancı ve desteği bize göstermiş oldu. Tüm katılımcılara ve sponsorlara derneğim adına tekrar teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki senenin herkes için istikrarlı, kazançlı ve bol ödül getirecek projelerle dolu geçmesini diliyorum!

 

Eser Hakim
DPİD Yönetim Kurulu Bşk. Yard.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Nisan 2017 sayısında yayımlanmıştır.