artwork

Ocean Outdoor denizcilik projelerine maddi yardımda bulunacak

7 ay önce

0

Ocean Outdoor, 2023 – 2024 arasındaki gelir artışının bir kısmını havadaki karbonu ortadan kaldıran ve gezegenin su altı ekosistemlerine yardımcı olan dört deniz temelli projeye ayıracak.

Müşteriler ve ajans ortakları, tamamı sürdürülebilirlik platformu Pinwheel tarafından doğrulanan projelerden desteklemek istediklerini seçebilecek. Bunlar: Project Vesta’nın atmosferdeki karbonu ortadan kaldıran kıyı karbon giderme projesi; Empower Platformu tarafından takip edilen plastiği ortadan kaldırma; kaplumbağaların yumurtalarını bıraktığı sahilleri koruyan küçük kuruluşlara fon sağlanması; ekolojik yaşam alanları yaratmak için yapay resiflerin geliştirilmesine yardımcı olan bir mercan koruma projesi.

Ocean Outdoor, 2021’deki (COVID-19’dan etkilenen) 66 milyon £ gelire kıyasla 2022’de 94 milyon £ gelir kaydetti. Bu yeni taahhüt kapsamında Ocean Outdoor, 28 milyon £’luk gelir artışının bir kısmını hayır kurumlarının her birine bağışlayacak ancak ne kadar olduğunu tam olarak açıklamayacak.

Pinwheel Kurucusu ve CEO’su Gavin Sheppard, Ocean’ın finansmanının “kalıcı bir etkisi” olacağını söyledi.

Ocean Outdoor CEO’su Phil Hall: “Ocean, şirketlerin emisyonlarını anlamak ve mümkün olduğunca azaltmak için çabalaması gerektiğine inanıyor ancak aynı zamanda açıkhava sektörünün ve daha kapsamlı olan reklam endüstrisinin karbon giderme ve gezegen onarımına para ayırmadan önce bu işin bitmesini beklememesi gerektiğine de inanıyoruz.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK