Obama’nın danışmanları Hedef Kitle konferansında

Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık tarafından 6 Mart 2015 tarihinde İstanbul Ritz Carlton Otel’de düzenlenecek Hedef “Hedef Kitle” konferansı, Türkiye’de seçim kampanyaları kapsamında kullanılan siyasal iletişimin pazarlama stratejilerine katacağı yeni boyutları gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

“Seçim kampanyaları pazarlama stratejilerine ilham verecek” teması altında düzenlenecek etkinlikte, seçim kampanyalarında kullanılan iletişim yöntemlerinin incelikleri, hedef kitleyi bulma; doğru mesajları üretme ve hedef kitleye doğru kanaldan ulaşma yaklaşımları seçim kampanyalarının ve siyasal iletişim dünyasının önemli isimleri tarafından enine boyuna masaya yatırılacak.

Hedef “Hedef Kitle” konferansı, her biri kendi alanında uzman konuşmacılara ev sahipliği yapacak. Bu isimlerin arasında Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık Ltd. Şti’nin Kurucusu, Siyasal İletişim Danışmanı Dr. Gülfem Saydan Sanver, ABD Başkanı Barack Obama’nın 2012 Başkanlık Seçimleri’ndeki Dijital Kampanya Direktörü Teddy Goff, Twitter Asya Bölgesi Direktörü Peter Greenberger, Barack Obama’nın Ulusal Saha Direktörü Jeremy Bird, eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın Batı Eyaletleri Kampanya Sorumlusu ve Barack Obama’nın Denver – Colorado bölgesi anketörü Rick Ridder, ödüllü anketör Joannie Braden, Gazeteci Yazar Haluk Şahin, Siyasal İletişim Danışmanı Erol Olçak, Reklamcılar Derneği Onursal Üyesi İzmir Tolga ve 54. Dönem Turizm Bakanı ve Basın Konseyi Vakfı Başkanı Bahattin Yücel yer alıyor.

“Amacımız siyaset konuşmak değil, siyasal iletişimin pazarlamada açacağı yeni ufuklar”

Gülfem Saydan Sanver

Etkinliği düzenleyen Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık’ın kurucusu Dr. Gülfem Saydan Sanver, konferansı şöyle anlatıyor: “Konferansımızda ‘iletişim’ ayağının üzerinde durarak, seçim kampanyalarında kullanılan iletişim yöntemlerinin inceliklerini ortaya çıkaracağız. Amacımız siyaset konuşmak olmayacak. Asıl odaklanacağımız nokta hedef kitleleri sınırsız genişlikte olan seçim kampanyalarının ve bu kampanyaların ana yaklaşımı olan siyasal iletişimin pazarlama dünyasına getireceği yenilikleri gün yüzüne çıkarmak olacak. Zira hedef kitle, yalnızca siyasetin değil, pazarlama stratejilerinin de temelini oluşturuyor. Pazarlamanın değişen dünyasında, siyasal iletişim alanında uzman konuşmacılarımız ve capcanlı konularımızla pazarlama profesyonellerine yeni bakış açıları kazandıracağımıza inanıyoruz.”

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.