artwork

NYC metrosunda Spotify ile David Bowie sergisine katılın

5 sene önce

0

David Bowie‘nin ölümünün anısına Spotify ile David Bowie sergisine katılmak için sadece New York metrosuna gitmeniz yeterli. Çünkü Spotify, New York ve müzisyen arasındaki derin bağlantıyı onurlandırmak için Broadway metro istasyonunu bir sanat galerisine çevirdi.

Bu hafta başlayan ve 13 Mayıs’a kadar devam edecek olan interaktif sergi, Broadway-Lafayette istasyonunun tüm yüzeylerini Bowie ile dolduruyor ve sadece müzisyenin semtteki tarihinin bilincini tanıtmakla kalmayıp, Brooklyn Müzesi’nde yer alan “David Bowie is” sergisine de ev sahipliği yapıyor.

Bir sanat galerisine dönüştürülen metro durağındaki eserler Bowie hakkında bilgi verdikleri gibi, bir Spotify bağlantısı ile uygulama içerisinden sanatçının müziğini deneyimleme fırsatı da sunuyor. Ayrıca Bowie’nin fotoğraflarının yer aldığı özel bir metro kartı da tasarlandı.

Spotify‘dan bir yetkili konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bir Londralı olsa da David Bowie hayatının çoğunu New York City’de geçirdi.  Sanatçının benimsediği şehri keşfettiği gibi, Spotify da müzikseverlere bu sergi ile Bowie’nin müziğe, modaya, kültüre ve sevdiği şehre olan etkisini gösteren bir yolculuğa çıkma fırsatı veriyor.

Bowie’nin mirasının çok canlı kaldığını kanıtlayan Spotify aynı zamanda Spotlight platformunun, David Bowie arşivinden seçilmiş röportajlarına, denemelerine ve kamera arkası sahnelerin de yer aldığı bir koleksiyona ev sahipliği yapacak.

Senin için
Tümünü göster
Nissan’dan ‘sürülebilir’ spor ayakkabı

Nissan ve New Balance iş birliği, benzersiz bir kampanyayla sonuçlandı...

Oreo’dan metaverse evrenine giriş: Oreoverse

Kremalı bisküvi markası Oreo, kendi metaverse evrenini kurduğunu açıkladı. Kullanıcılar...