artwork

Nurofen şişesi, acı çeken kadınların dışlandıkları mesajını veriyor

1 yıl önce

0

Kampanya, ağrı kesici markasının ‘Acımı gör’ girişiminin ikinci aşaması

Ağrı kesici markası Nurofen, “Acımı gör” kampanyasının ikinci ayağında, ağrı çeken kadınların gündelik hayatta nasıl  dışlandıklarına dikkat çekiyor.

McCann London tarafından geliştirilen kampanya, kadınların acılarını ailelerine, arkadaşlarına ve sağlık çalışanlarına ifade ederken duydukları mazeretleri yansıtan bir dizi taklit ilacı içeriyor. Kampanya, kadınlarda ağrının yeterince anlaşılmadığını ortaya koyan araştırmalara dayanıyor. Ankete katılan iki kadından biri (%56), cinsiyetleri nedeniyle ağrılarının görmezden gelindiğini hissediyor (erkeklerin %36’sına kıyasla). Bulgular ayrıca altı kadından birinin her gün şiddetli ağrı yaşadığını ve kadınların kronik ağrıdan etkilenme olasılığının erkeklere göre iki kat fazla olduğunu vurguluyor.

Kampanya, altı kadının endometriozis, migren, kronik yorgunluk sendromu, siyatik, fibromiyalji ve osteoartrit gibi çeşitli sağlık sorunlarıyla ilgili deneyimlerini dile getirdiği 90 saniyelik bir filmi kapsıyor.

McCann London ve Nurofen, kadınların acı hikayelerini daha iyi anlayabilmek için The Guardian ile medya ortaklığı üzerinde çalışıyor.

Kampanya açıkhavada, TV’de, VoD’de, dijital ve işitsel mecralarda yürütülüyor.

Üç aylık bir süre boyunca, regl ağrısında neyin normal olduğunu anlayabileceğiniz ve kendinizi nasıl savunabileceğiniz gibi dokuz konu ele alınacak. Nurofen’de Reckitt Pazarlama Direktörü Nuria Antoja şunları söyledi: “’Acımı gör’ kampanyasının ikinci aşaması, Nurofen’in cinsiyetler arası ağrı konusundaki farkı kapatmaya yönelik taahhüdünü pekiştiriyor. Kadınların acılarını geçiştirmek için kendilerine defalarca söylenen bahaneleri vurgulayarak, kadınların tedavi ararken karşılaştıkları sorunlara ışık tutuyoruz.

Farkındalık kampanyamızla bu kadınları desteklemenin yanı sıra, eczacılar ve eczane ekipleri için araştırma ve eğitim konusunda bir dizi kısa ve uzun vadeli taahhütte bulunduk. ‘Acımı gör’ platformumuzla ve yaş, cinsiyet veya etnik kökene bakılmaksızın herkesin ağrılarının kontrolünü ele alabilmesi için ağrıda ön yargılarla savaşmaya devam etmek üzere McCann Worldgroup ile birlikte yapacağımız çalışmalardan gurur duyuyoruz.”

McCann London ve Nurofen, uzun vadeli girişimi kasım ayında başlatmıştı. Basın ve açıkhava kampanyası, Metro gazetesinin kapak tasarımını da kapsıyordu.

Boulter devam etti: “Bu kampanyanın arkasında, her gün şiddetli ağrı yaşayan altı kadından biriyle yapılan binlerce görüşme var. Bu kampanyanın; yaşadıkları deneyimler, acılarının geçiştirildiği zamanların itirafı, yardım ve desteği hak ettiklerini açıkça görmeleri için bir platform olmasını umuyoruz.

Sağlık hizmetlerindeki sağlamlaşmış cinsiyet ön yargısını etkileyebileceğimize ve kadınların acısını dünyamızda daha görünür hale getirebileceğimize inanıyoruz. Bunun gibi kampanyalar, yaratıcılığı anlamlı bir değişime yönlendirmenin yolu ve bu ancak cesur müşteri ortaklarıyla birlikte aynı amaca, yani cinsiyetler arasındaki acı farkını kapatmaya yardımcı olmaya çalışan iş birlikçi ajanslar topluluğu aracılığıyla mümkün olabiliyor.”

Künye
Ajans: McCann London
Yaratıcı: Ruth Boulter
Prodüksiyon Şirketi: Craft London
Medya Planlama ve Satın Alma: Zenith ve Reckitt’in iç medya ekibi

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...