artwork

Nokia ikonik logosunu değiştirdi

1 yıl önce

2

Bir dönemin efsanevi cep telefonu markası Nokia, neredeyse 60 yıldır kullanmaya devam ettiği ikonik logosunu yeniden tasarladı

Bir dönemin efsanevi cep telefonu markası Nokia, neredeyse 60 yıldır kullanmaya devam ettiği ikonik logosunu yeniden tasarladı.

Finlandiyalı 5G ekipman üreticisi, insanlar hala onu cep telefonu üreticisi sandığı için logo değişikliğine gittiğini belirtti. Şirket yeni logosunun, şirketin köklü geçmişine saygı duyarken aynı zamanda geleceğe odaklanmayı simgelediğini söylüyor. Yeni logo, önceki logonun aksine, daha modern ve minimalist bir tasarıma sahip. N, K ve A harflerinin belli kısımlarının” kırpılması hemen dikkat çekiyor.

Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulan logo ile ilgili Nokia Corporation Başkanı Pekka Lundmark “Stratejimizi yeniliyoruz ve önemli bir faktör olarak markamızı da bugün kim olduğumuzu yanıtacak şekilde yeniliyoruz: İş dünyası için inovasyon ve teknolojide lider, ağların bulutla buluştuğu bir geleceğin öncüsü” şeklinde açıklama yaptı. 

Logoya bakıldığında “NOKİA” yazısı yine kullanılmış. Sadece yazı tarzında ve renginde değişikliğe gidilmiş. Daha modern bir yazı stili tercih edilerek, ikonik mavi renk değiştirilmiş ve beyaz yapılmış.