artwork

Nokia ikonik logosunu değiştirdi

4 hafta önce

0

Bir dönemin efsanevi cep telefonu markası Nokia, neredeyse 60 yıldır kullanmaya devam ettiği ikonik logosunu yeniden tasarladı

Bir dönemin efsanevi cep telefonu markası Nokia, neredeyse 60 yıldır kullanmaya devam ettiği ikonik logosunu yeniden tasarladı.

Finlandiyalı 5G ekipman üreticisi, insanlar hala onu cep telefonu üreticisi sandığı için logo değişikliğine gittiğini belirtti. Şirket yeni logosunun, şirketin köklü geçmişine saygı duyarken aynı zamanda geleceğe odaklanmayı simgelediğini söylüyor. Yeni logo, önceki logonun aksine, daha modern ve minimalist bir tasarıma sahip. N, K ve A harflerinin belli kısımlarının” kırpılması hemen dikkat çekiyor.

Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulan logo ile ilgili Nokia Corporation Başkanı Pekka Lundmark “Stratejimizi yeniliyoruz ve önemli bir faktör olarak markamızı da bugün kim olduğumuzu yanıtacak şekilde yeniliyoruz: İş dünyası için inovasyon ve teknolojide lider, ağların bulutla buluştuğu bir geleceğin öncüsü” şeklinde açıklama yaptı. 

Logoya bakıldığında “NOKİA” yazısı yine kullanılmış. Sadece yazı tarzında ve renginde değişikliğe gidilmiş. Daha modern bir yazı stili tercih edilerek, ikonik mavi renk değiştirilmiş ve beyaz yapılmış.

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...