artwork

Nokia, bu yıl Noel hediyesi siz olun diyor

5 sene önce

0

Bu yıl Noel hediyesi olarak ne alacağına karar veremeyenlere Nokia, çok sevecen bir öneride bulunarak “Siz hediye olun” diyor.

Teknolojinin gelişmesiyle kuşkusuz hayatımızdaki konforlar arttı. Ailemizle aramızda çok uzak mesafeler de olsa yine teknolojik araçlar sayesinde karşı karşıya gelip iletişim kurabiliyoruz. Özellikle son yıllarda aile büyüklerimizin de akıllı telefonlara sahip olması iletişim engellerini neredeyse tamamen ortadan kaldırdı. Günün her anında annenizle, hatta anneannenizle yazışabiliyor, fotoğraf ve videolar gönderebiliyorsunuz. Tüm bu olumlu gelişmelerin yanında tabii ki teknolojik aletlere bağımlılığımızın da arttığını unutmuyoruz. Zira arkadaşlarımızla yan yana olsak dahi telefonlarımıza gömülebiliyoruz.

Bunun farkında olan Nokia da, telefonlarınızı kapatarak sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirin mesajını verdiği yeni Noel kampanyasını yayınladı. Hollywood yönetmeni Justin Chadwick’in çektiği bu duygu yüklü reklam filminde bir büyükanne ile üniversiteye gitmiş olan torunu arasındaki iletişime tanık oluyoruz. Birbirinden kopamayan ikili telefonları aracılığıyla haberleşmeye devam etse de büyükanne yine bir boşluk hissediyor. Torunu da Noel günü eve dönerek bu boşluğu doldurmayı başarıyor. Mother ajansının imzasını taşıyan reklam filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

Künye
Reklamveren Nokia
Ajans Mother
Yapım Şirketi Tomboy Films
Yönetmen Justin Chadwick
Post-prodüksiyon MPC

Benzer bir konuyu en son Levi’s da işlemişti. “Sea of Blue” isimli reklam filminde iki genç adeta teknolojiyi boykot ederek telefon kullanmadan birbirleriyle bağ kuruyor.

Senin için
Tümünü göster
M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...

Heinz, Fortnite’ta toprak sağlığı için farkındalık yaratıyor

Oyuncular 16 Mart’tan itibaren Heinz’ın ‘SOS domatesler’ adasına erişebilecek...