Nivea masalları, çocuklara okumayı sevdiriyor

İkonik mavi kutusuyla ünlü NIVEA Creme 100 yılı aşkın süredir milyonlarca cilde bakım yaparken, insanlara aile, güven ve cesaret değerlerini anımsatmayı hedefliyor. Bu güzel değerlerle çocukların da tanışmasını ve eğlenerek okuma sevgisi kazanmasını amaçlayan NIVEA, özel bir masal serisi hazırladı.

5 farklı hikayeden oluşan NIVEA Masalları; markanın ana değerlerinden “güven”, “aile” ve “cesaret”e dayanıyor. Her masal; bir yandan merak uyandırıp eğlendirirken, diğer yandan yaşama dair pozitif mesajlar veriyor. Naz ve Efe adında iki kardeşin, bir tavşan ve bir peri kızıyla yaşadığı heyecan dolu maceraları konu alıyor. Özenle tasarlanan her karakter, yaşadığı maceralar sırasında, sevgi, koruma ve önemsemenin değerini de öğretiyor.

Seride; “Efe’nin Yastık Dağlarındaki Serüveni”, “Naz ve Peri Kızı Seyahate Çıkıyor”, “Naz ve Kayıp Sihirli Değnek”, “Efe Havuza Atlamaya Gidiyor” ve “Naz, Efe ve Tavşan” olmak üzere 5 masal yer alıyor. “Naz ve Peri Kızı Seyahate Çıkıyor” masal kitapçığı, 16-29 Nisan tarihleri arasında Migros mağazalarında çocuklara hediye edilirken; Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Koruncuk Vakfı ve TOÇEV’in katkılarıyla daha fazla sayıda çocuğa ulaşıyor. Nisan itibarıyla tales.nivea.com sitesinde yer alan masallar, bilgisayara da yüklenebiliyor. Gelişmiş animasyon teknikleriyle masal okumayı daha keyifli hale getiren sitede, çocuklarla anne babaların birlikte eğlenceli zaman geçireceği interaktif ve eğitici oyunlar da yer alıyor.

NIVEA Masalları’ndan esinlenerek sınırlı sayıda üretilen özel NIVEA Creme Masal Koleksiyonu, 4 kapak tasarımıyla Nisan ayı boyunca mavi kutu koleksiyonerlerini bekliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
  1. I'm trying anything diyor

    Yanlış görmedim ise henüz söz konusu sitede – tales.nivea.com – Türkiye yok, yazıdan yanlış anlamadımsa bu Nisan’da mı Türkçeleri eklenecek?

    1. Yiğit Kaytmaz diyor

      Selam! Evet, gördüğünüz sitede henüz Türkiye yok. Nivea Türkiye’den teyit ettik ve Nisan itibariyle Türkçe içeriğin ekleneceğini doğruladık. İyi günler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.