artwork

Nivea homofobik iddialarına yanıt verdi

5 yıl önce

0

Nivea, FCB ile iş birliğini bozduktan sonra homofobik iddialarına yanıt verdi. ‘Doğrudan ve dolaylı hiçbir ayrımcılık yapılmayacak veya hoş görülmeyecek.’

Nivea, FCB ile ilişkilerinin sona ermesine yol açtığına inanılan homofobik yorum iddialarına yanıt verdi.

Konuyla ilgili bilgisi olan insanlara göre; ajans, Beiersdorf markası ile yaptığı işi sona erdirdi.

Beiersdorf AG sözcüsü, Campaign US’e şöyle konuştu: “Nivea’nın marka yönetimi ve yaratıcı işlerine yeni bir başlangıç için doğru zaman.”

Nivea, iddiaları doğrudan konu etmeden böyle bir davranışın tolere edilmeyeceğini vurguladı.

Sözcü şöyle devam etti: “Uzun süreli bir iş ilişkisi sonlandığında duyguların ve habere olan ilginin yoğunluğunu anlıyoruz, yine de bu konudaki ispatlanmamış spekülasyonlara yorum yapmamamızı anlayışla karşılamanızı istiyoruz. Bununla birlikte, bildirilen iddiaların Beiersdorf, Nivea ve dünya çapındaki çalışanlarımızın değerini yansıtmadığını söylemek isteriz. Doğrudan veya dolaylı hiçbir türlü ayrımcılık yapılmayacak, tolere edilmeyecek. Farklılık, karşılıklı saygı, fırsat eşitliği ve toleransa sıkı sıkıya bağlıyız. Bu duruş ve inanç Beiersdorf tarafından paylaşılacak ve yaşatılacak.”

“Çok farklı cinsiyetler, etnik yapılar, sosyal çevre ve kişiliklerin oluşturduğu 20,000’den fazla personel ile uluslararası bir firmayız. Ürünleriniz ile her gün dünya üzerinde milyonlarca tüketiciye dokunuyoruz. Bireysellik ve farklılıkların toplumumuza ve şirketimize ilham ve yaratıcılık getirdiğini biliyoruz, buna değer veriyoruz.”

FCB yorum yapmayı reddeti.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...