artwork

Nissan’dan metaverse adımı

2 yıl önce

0

Nissan, tamamen elektrikli Nissan Ariya‘yı tanıtan TBWA\London imzalı bir kampanyada Meta Creative Shop’un yardımıyla metaverse’e adım attı.

Otomobil markası, İngiltere’deki beş yerde Ariya’yı tasvir eden sanat eserleri yaratmaları için beş sanatçı ile çalıştı.

Retro Manni, Birmingham’da; Tishk Barzanji ise Londra’da çalıştı; Janice Leung, Leeds’te idi; Neil Keating, Liverpool’u devraldı ve Antidote’a Manchester’da yetki verildi.

Sanatçılara proje hakkında bilgi verildi ve “Nissan Ariya’nın her bir şehirde nasıl bir ‘umut ışığı’ olduğuna dair elektrikli bir yorum sergilemeleri” söylendi.

Her sanat eseri, Ariya’nın Japon esintileri taşıyan tasarımından etkilenir ancak sanatçılar eserlerinde kendi kişisel tarzlarını ve hikayelerini kullanmaya teşvik edildi.

Görüntüler dijital ortamda ve geniş formatlı açıkhava alanlarda gösterilecek, aynı zamanda tüketicilere QR kodu da sunulacak.

Meta Creative Shop Küresel Yaratıcı Lideri Barry Christie şunları söyledi: “Nissan Electric Lab ile yeni Nissan Ariya’yı ve kampanya sanatçılarının elektrikli sanat eserlerini yakından görebilirsiniz. Aslında tamamen 3D bir deneyime, Meta Quest mikrofonlu kulaklığı ile kelimenin tam anlamıyla adım atabilir veya cep telefonunuzda / bilgisayarınızda da 3D olarak keşfedebilirsiniz.”

Otomobil severler, QR kodunu kullanarak metaverse’e girebilecek ve sanat eserini gerçekten sürükleyici bir şekilde deneyimleyebilecekler. QR kodunu tarayan kullanıcılar daha sonra odayı keşfetmeye başlayabilecekleri elektrikli sanat açılış sayfasına yönlendirilecekler.

Sanat dolu portalı açmak ve elektrikli şehirde dolaşmak için iki elektrik kablosunun birbirine nasıl bağlanacağına ilişkin talimatlar verilecek. Kullanıcılar her bir sanat eserini keşfederken Ariya, odanın ortasındaki bir platforma inecek.

Kampanya iki ay sürecek

Künye

Ajans: TBWA\London

Reklam Yazarı: John Kirkham

Sanat Yönetmeni: Heber Ramos

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...