Site icon Campaign Türkiye

Nike yeni e-ticaret stratejisini hayata geçiriyor

Nike, doğrudan müşteri ilişkilerine verdiği önemi vurgulamak ve e-ticaret işlemlerini büyütmek için yeni stratejisini hayata geçiriyor. Spor giyim markası, müşterilerinin daha kolay ürün bulmaları ve satın almaları için önümüzdeki çeyrekte e-ticaret sayfalarındaki müşteri deneyimlerini basitleştirmeyi planlıyor. Marka ayrıca, internet sitesindeki ürün çeşitliliğini ve müşterilerine sunduğu hizmetleri artıracağını açıkladı.

Nike CEO’su Mark Parker, günümüz koşullarının alışveriş deneyimine daha fazla yenilik sunulmasını hızlandırdığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Nike’taki dijital gelişmeler, sektördeki yenilikler için gerçekten büyük bir değişim yaratacak. Bu, bizim işlerimizi büyütmemiz için NikeFuel’de kullandığımız değişimle aynı değeri taşıyor.”

Nike ayrıca, geçtiğimiz Şubat ayına kadarki üç ayda, içine online satışların da dahil edildiği gelirlerinin yüzde 9 oranında artarak 8,2 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Beklenenden daha iyi olan gelir artışı, markanın online satışlarındaki yüzde 33 büyümeyle gerçekleşti. Öte yandan Batı Avrupa (yüzde 8) ve Kuzey Amerika’daki (yüzde 18) büyüme performansları, Nike’ın satışlarını yüzde 10 oranında artırdı. Nike ayrıca, Flyknit ayakkabı teknolojisi ve Mercurial Vapor IX kramponları gibi yenilik girişimlerini artırarak büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor.

 

 

Exit mobile version