artwork

Nike “sürdürülebilir” Tokyo 2020 kıyafetlerini tasarladı

4 yıl önce

0

Nike, sürdürülebilir malzemeler kullanarak Tokyo 2020 Olimpiyat kıyafetlerini tasarladı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın sürdürülebilirlik farkındalığı ortaya koyması bekleniyo ve bu sebeple oyunlar, geri dönüştürülmüş madalyalar, bağışlanan ahşaptan yapılmış bir Olimpiyat meşalesi ve sporcular için kartondan yapılmış yataklar içerecek.

Nike da bu organizasyonda kendi payına düşeni yapacak ve çevre dostu malzemeler kullanan tüm sporcular için Olimpiyat kıyafetleri de dahil olmak üzere “ilerici” kıyafetler tasarladı. 2020 Athletics Uniform serisi, vücut hareket halindeyken farklı görünen tamamen yeni Nike Dri-FIT Aeroswift kumaştan üretilmiştir. Ayrıca katmanları ve dikiş miktarını azaltırken teri emer.

Nike, bu yıl Olimpiyatların şimdiye kadarki en sıcak hava koşullarından birinde oynanacağını beklediği için bu ürün harika bir haber. Nike Aeroswift, statik gölgeleri vücut hareket halindeyken değişen ve değişen dinamik tonlara dönüştürerek rengi tamamen yeniden canlandıran bir merceksel tasarıma sahip. “Yeni malzeme, nefes alabilen ve sporcuyla birlikte hareket eden bir yapıya sahip. 

Amerika Birleşik Devletleri Kadınlar Basketbol Takımı için Nike, göğsünde klasik tipografi ile kırmızı bir üniforma yarattı. Burada ayrıca, boyun çizgisi boyunca, Atlanta’da 1996 kadın takımının kıyafetlerini yansıtan bir çizgi” bulacaksınız. Şortlar, federasyon için oynayan sporcuların sayısını temsil eden yan şekildeki 84 sayısını gösteren gizli bir detaya sahip.

Belki de en dikkat çekici olanı, kaykay sporunun Olimpiyatlarda ilk kez görünmesi için tasarlanan kıyafet koleksiyonudur. Hollandalı sanatçı ve eski kaykaycı Piet Parra tarafından tasarlanan renkli parçalar, benzersiz olarak üç rakip ülkeyi temsil ediyor: ABD; Fransa; Brezilya. Dezeen’e göre Nike, tüm kaykay formalarının “su şişeleri ve boşa gidecek diğer şeyler” içeren tamamen geri dönüştürülmüş plastikten yapıldığını söylüyor.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...