Nike “evde hareket et, dünya için hareket et” diyor

Nike,  Wieden + Kennedy iş birliğiyle “Bir gün seni izleyen milyonlar için oynama hayali kurduysan şimdi tam zamanı. Evde hareket et, dünya için hareket et”. Diyerek insanları hareketli ve sağlıklı bir yaşama teşvik ediyor.

Nike, normal şartlarda eve kapanmayı ve sosyal mesafeyi en son isteyecek markaların başında geliyor. Fakat şu günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sayesinde insanlar evlerinde önlem amaçlı “karantinadalar”.

Nike geçtiğimiz günlerde salgına tepki olarak 15 Mart – 27 Mart tarihleri ​​arasında dünyanın bazı ülkelerindeki mağazalarını kapatacağını duyurmuştu.

Spor severler evlerinde yapabilecekleri egzersizler konusunda kara kara düşünürken onların imdadına ise  krizi bir fırsat haline dönüştüren markalar yetişiyor.

Marka yakın zamanda dünyaca ünlü sporcular Sue Bird, Tiger Woods ve Serena Williams’ın spora dair önerilerinin bulunduğu premium mobil aplikasyonu Nike Training Club’ı (NTC) süresiz bir şekilde ücretsiz sunmaya başladığını açıkladı.

“Evde Hareket Et” kampanyasının yanı sıra Nike geçtiğimiz hafta koronavirus tedavi merkezlerine 15 milyon dolar bağışta bulunmuştu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.