Site icon Campaign Türkiye

Nike Air Max 95 piyasaya sürülmeyecek olsaydı…

Division’dan Walid Labri’nin yönettiği film, Corteiz markalı Nike Air Max 95’e olan talebi artırıyor.

Londra merkezli sokak giyim markası Corteiz, modelin piyasaya sürümü iptal edilirse ne olacağını göstererek Nike ile yaptığı Air Max 95 iş birliğine yönelik beklentileri büyütüyor.

“Rules the world” reklamı, kurmaca “RTW News” haber programındaki bir son dakika haberiyle başlıyor: CRTZ Air Max 95 iptal edildi.

İnsanlar kalan çiftler için kavga ederken Corteiz stokları azalıyor. Sokak giyimi markasının kurucusu Clint (Clint419), onları elde etmek için ‘110 bin’ teklif veriyor.

Filmde ayrıca Corteiz çağrı merkezindeki aramalara yanıt veren müzisyen Jorja Smith ve Nike’ın klasik Ronaldinho reklamını yeniden yaratan İngiliz futbol yıldızı Phil Foden rol alıyor.

Clint419, ocak ayında Corteiz logosunun Nike’ın Oxford Circus’taki amiral mağazasına yansıtıldığı iş birliği söylentilerini doğrulamıştı.

Daha sonra Londralılar, şehrin her yerinde Corteiz markalı Air Max 95’in sprey boyayla boyanmış izlerini fark etti ve bu da iş birliğinin hangi modeli kapsayacağını ortaya çıkardı. Ayakkabıların 25 Mart’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor.
Labri daha önce Corteiz’le birlikte Londra’da yaşayan (yakın zamanda bir Brit ödülü tasarlayan en genç sanatçı olan) Sanatçı ve Tasarımcı Olaolu Slawn’ın rol aldığı “Da Skydive” üzerinde çalışmıştı.

Labri previously worked with Corteiz on “Da Skydive” which starred London-based artist and designer Olaolu Slawn (who recently became the youngest artist to design a Brit award).

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version