artwork

Nielsen internet reklam harcamalarını raporlamaya başladı

11 sene önce

0

Nielsen Media Research reklam harcamalarını raporladığı mecralar arasına internet mecrasını da ekleyerek kullanıcılara televizyon, basın, radyo, sinema, outdoor ve internet mecraları ile birikimli analiz imkanı sunmaya başladı.

Internet AdEx servisi sayesinde Internet mecrasında gerçekleştirilen reklam yatırımları reklamveren firma, kampanya, sektör, site, network, ürün türü gibi başlıklar altında reklam gösterim ve brüt harcama bazında artık raporlanabilecek. Internet AdEx sayesinde firmalar internet mecrasında yayınlanan banner ve kampanyaların detaylarına ulaşabilecekler.

Nielsen Media Research, 274 internet sitesinde ‘rich media’ bazında çıkan kampanyaları raporlayarak televizyon, basın, radyo, sinema, outdoor ve internet mecraları dahilinde planlama, strateji oluşturma ve rekabet analizi gerçekleştirmek isteyen firmalara katma değer sağlıyor.

Aylık periyotlarda güncellenecek verilere reklamveren, site ismi, kampanya adı, network bilgisi, ürün ismi, kategori, sektör gibi çeşitli detaylarda erişmek mümkün olacak. Ocak 2012 tarihine kadar olan geçmiş veriler ücretsiz olarak internet sitesinde kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...