Nielsen, Baykuş Ödülleri 2017’de 5 ödül aldı

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin, araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmalarını ödüllendirmek için her yıl gerçekleştirdiği Baykuş Ödülleri’ne bu yıl global araştırma şirketi Nielsen damgasını vurdu. Nielsen, bu seneki törenlerde 5 ödül birden alarak başarısını ortaya koydu.

Bu yıl 5.si gerçekleştirilen Baykuş Ödülleri’nde; araştırma, araştırmaveren, reklam, reklamveren, akademisyen, pazarlama ve medya sektöründen toplam 21 jürinin, 2 gün boyunca yaptığı değerlendirmeler sonucunda ödüller verildi. Meraklı, Usta, Vizyoner, İnovatif, İçgörülü, Sosyal, İnatçı, Akademik ve Genç Baykuş kategorileri olmak üzere toplam 9 kategoride 111 projenin yarıştığı Baykuş Ödülleri’nde araştırma şirketi Nielsen, farklı markalar için gerçekleştirdiği, önemli çalışmalarla 5 Baykuş ödülene layık görüldü. Nielsen; Unilever için gerçekleştirdiği “Dizi Dizi Çaylar, Tipleri mi Yoksa Markaları mı Müşterileri Tavlar” ile Inovatif Baykuş Ödülü, Coca-Cola için hazırladığı “Rota Oluşturuldu – Bakkala Giden En Karlı Yol” ile Usta Baykuş Ödülü ve PepsiCo Türkiye markası için hayata geçirdiği “Milyon Dolarlık Bebek – Oscar’a Aday Lansmanlar” ile Vizyoner Baykuş Ödülü , Nestle için gerçekleştirilen “Kedi Uzanamadığı Mamaya Murdar Der” ile İçgörülü Baykuş Ödülü ve P&G için yapılan “Analitiğin Büyüsü – Grupla ve Yönet” ile Usta Baykuş Ödüllerini kazanarak Nielsen geceye imzasını attı.

Kazanılan ödüllerle ilgili olarak açıklama yapan Nielsen Türkiye Genel Müdürü Didem Şekerel Erdoğan “’Tek’ Nielsen ruhu ile perakende ölçüm hizmetleri, analitik danışmanlık ve tüketici araştırmaları ekiplerimiz elele vererek bu değerli ödülleri kazandıkları icin çok mutluyum. Gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalara ekiplerimiz büyük emek veriyor, araştırmalarımıza ve sonuçlarına her zaman yürekten inanıyoruz. Kazanılan bu ödüller, bir anlamda hem bizim emeklerimizin karşılığını bulması açısından gurur verici hem de müşterilerimize en iyiyi sunduğumuzu bir kez daha gösterdiği için ayrıca bir mutluluk kaynağı. Nielsen olarak, ekiplerimizle birlikte aslında en büyük ödül; müşterilerimizin memnuniyetini arttırmaktır. Bu tutkuyla çalışmalarımızı aynı özenle gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Baykuş Ödülleri Töreni’nde Ipsos da 7 ödül birden aldı. Konu ile ilgili habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.