Site icon Campaign Türkiye

New York Times’ta marihuana reklamı

New York Times geçtiğimiz Pazar günü ilk defa tam sayfa medikal marihuana reklamı yayınladı. Kullanıcılarına bulundukları konuma göre medikal marihuana bulabilecekleri yerleri gösteren ve onlara değerlendirme ve oylama imkanı sunan Leafly adındaki uygulama New York Times’a tam sayfa reklam ilanı verdi. Marihuana kullanımının yasallaşmasından sonra ilk defa reklam yapan şirket, bu alanda bir ilke imza atmış oldu.

7 Temmuz’da New York Valisi Andrew Cuomo’nun imzaladığı Compassionate Care Act ile marihuana yasallaşmış ve Washington ve Colorado’nun da aralarında bulunduğu 23 federal devletin de medikal marihuanayı yasallaştırması konusunda adımların atılmasını sağlamıştı.

Leafly’nin reklamı ise marihuananın yasallaşmasının üzerinden henüz bir ay geçmemişken “Just Say Know” sloganıyla tüketicilere doğru ve güvenilir bilgi vermeyi amaçlıyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde sitesi üzerinden yaptığı açıklamada “New York’taki hastalara marihuana kullanırken daha sorumlu ve dikkatli olmaları için, onlara ve sağlık durumlarına en uygun olan ürünü seçerken yardımcı olmayı amaçlıyoruz.” demişti.

 

Kaynak: Mashable

 

 

Exit mobile version