artwork

New York Times’ta iki tam sayfa boş ilan

10 yıl önce

0

Artık önü, arkası, sağı, solu reklamlarla sarılı insanların dikkatini çekmek için “Az çoktur” düşüncesini benimsemek gerekiyor. Öyle ki bunu benimseyen bir pazarlama ekibi New York Times’a iki tam sayfa boş (evet boş) ilan verebiliyor.

Çarşamba günü New York Times’ın basılı versiyonunda neredeyse tam iki sayfa boştu; bir basım hatası değildi bu. Birisi bu boş sayfaların parasını ödedi. Sayfalarda ikinci sayfanın en altında yazan bir linkten başka hiçbir şey yoktu: wordsarelife.com. Tek bir siyah beyaz ilanın fiyatı 105.840$. Artık iki tam sayfayı siz hesap edin.

Bu boş sayfa ilanlar yakında gösterime girecek olan bir 20th Century Fox filminin habercisi. Markus Zusak’ın en çok satanlar arasına giren kitabı The Book Thief’in bir uyarlaması bu film. İlandaki adres de insanları bu filmin sitesine yönlendiriyor.

Film Nazi Almanya’sındaki bir kızın kitap çalıp bunları başkalarıyla paylaşmasını konu ediyor.

Reklam bu şekilde dijital dünyada ilgi çekeceğinden daha çok ilgi çekti. Sitenin trafiği yüzde 788 arttı.

20th Century Fox Medya Kıdemli Başkan Yardımcısı Julie Rieger reklamın okuyucular için ana kahramanın deneyimini yaşatmayı amaçladığını söyledi ve ekledi: “Bugünün pazarlama dünyasında sürekli ‘ver, ver,ver’ tutumu içindeyiz. Buraya tıkla, şu numarayı ara, daha çok içerik al… Ama biz bu ilanla bir şeyi insanlardan geri almak istedik, onlara kelimelerin olmadığı bir dünyanın nasıl olacağını göstermek istedik, bir anlık bile olsa. Bizim karakterimiz Liesel filmde bu şekilde var oluyor.”

Kaynak: Fast Company

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...