Netflix’ten eş aldatma raporu

6 sene önce

0

2013 yılında Amerika'daki Netflix kullanıcıları arasında "Netflix ile kaçamak" isimli bir tabir oluştu. Şimdiyse bu durum Türkiye'deki kullanıcılarda da yaygınlaştı.

Bir diziyi birlikte izlemeye karar veren çiftlerin kendilerini tutamayıp dizinin sonraki bölümlerini eşinden gizlice izlemeye devam etmesi "Netflix ile kaçamak" olarak adlandırılıyor. Dört yıldır düzenli olarak Netflix kullanıcılarının eşlerini 'aldatması' araştırılıyor ve sonuçlar paylaşılıyor. Bu yıl ise ilk defa Türkiye'deki kullanıcılar da araştırmaya dahil oldu. 

Sonuçlar Türkiye’de de “Netflix’te eşini aldatan”, yani diziyi birlikte izlemek için verdiği sözü tutamayan pek çok çift olduğunu gösteriyor. Dünya genelinde bir diziyi beraber izlemeye başlayan çiftlerin neredeyse yarısının (%46) eşine verdiği sözü tutamayıp diziyi tek başına izlemeye devam ettiğini gösteriyor.

Netflix, izleyicilerinin yüzde 41’i eşine verdiği sözü tutamayıp sevdikleri diziyi tek başına izlemeye devam ettiğini söylüyor. Bu şekilde eşini aldattığını kabul edenlerin yüzde 81’i bunu tek seferle bırakmadığını da itiraf ediyor. Katılımcıların yüzde 27’si Netflix’te dizi bölümlerini eşinden önce izlemenin, gerçek anlamda aldatmadan bile kötü olduğunu düşünüyor.

Siz yine de "Netflix ile kaçamak" yapmaya kararlıysanız işte bunu gizlice yapmanın yolları:

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...