Netflix ve CALM park banklarıyla insanları birbirine bağlıyor

Mezarlık bankının, Ricky Gervais‘in oynadığı After Life dizisinin üç sezonunda da önemli ve tekrar eden bir yeri var (karakterlerin intihar ve yas da dahil olmak üzere dokunaklı temalar üzerinde düşündüğü bir yer).

Böylece Netflix, hit dizinin üçüncü sezonunun tanıtımını yapmak için intiharı önleme yardım kuruluşu Campaign Against Living Miserably (CALM) ile bir araya gelerek Bath, Birmingham, Glasgow, Liverpool, Taunton ve Surrey Heath dahil olmak üzere İngiltere’de önemli konumlara 25 kalıcı bank yerleştirdi.

Blah tarafından yaratılan “Bench of hope”, insanları bir anlığına düşünmeye veya etraflarındaki başka kişilerle bağlantı kurmaya davet ediyor.

Her bankta “Umut her şeydir” yazıyor – diziden basit ama anlamlı bir alıntı.

Banka oturanlar, benzersiz bir QR kodu aracılığıyla CALM’dan kaynaklara erişebilecek.

CALM CEO’su Simon Gunning: “Park bankları düşünmek, biriyle konuşmak ve omuz omuza oturmak, içinizde biriktirdiklerinizden kurtulmak için fırsatlar sunuyor.

İşte bu yüzden insanların bu konuşmaları yapmasına yardımcı olmak ve ülke çapındaki parklara ‘Umut her şeydir’ adlı çok önemli bir söylemin yazılı olduğu banklar koymak için Netflix ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Made by Blah Kurucu Direktörü Oli Cole şöyle ekledi: “Bir reklam yapmak yerine After Life için kalıcı ve özgün bir miras oluşturmak istedik. Amacımız, insanların başkalarıyla bağlantı kurabilecekleri davetkar yerler yaratarak ulusun umut teması hakkında konuşmasını sağlamaktır.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.