Netflix reklamsız kalmak konusunda ısrar ediyor

Netflix, abone artırma beklentilerinin oldukça gerisinde kalmasına rağmen reklam göstermeyeceği konusunda ısrar etti.

Netflix’in 2019’un ikinci çeyreğine 2,7 milyon ücretli abone eklediğini bildirmesinin ardından, akış hizmetindeki paylar genişletilmiş işlemlerde %10’dan fazla düştü. Analistler 5.3 milyon abone kazanmayı beklerken, Netflix’in kendisi de beş milyon abone tahmininde bulunmuştu.
Platform, Amazon, Hulu, BBC ve YouTube’a karşı sert bir rekabet içinde olduklarını kabul etti. Disney, Apple, NBCUniversal ve WarnerMedia’nın da önümüzdeki yıl ABD’de yayın hizmetleri sunması bekleniyor. 
Rekabete rağmen Netflix, pazarın reklam içerisine girdiği yönündeki spekülasyonu reddetti ve reklamsız olmanın teklifinin önemli bir parçası olmaya devam ettiğini yineledi. 
Ortaklara yapılan yazılı açıklamada Netflix: “Reklam hasılatı yarışından uzak kalarak uzun vadede daha değerli bir iş yapmış olacağımıza inanıyoruz. Bunun yerine izleyici memnuniyetine odaklanacağız.” dedi. Yapılan açıklamada izleyici sayısındaki yanlış tahminlerin tüm bölgeler için geçerli olduğunu fakat ‘fiyat yükseltilen’ bölgelerde daha fazla olduğu belirtildi. 
Netflix, İngiltere’de yaklaşık iki yıl önce ilk kez zam uygulayarak aylık standart abonelik ücretini £1’den £8.99’a yükseltmişti. Şirket, rekabeti sürdürürken, reklamsız modeline devam etmek ve fiyatları arttırmak arasındaki dengeyi iyi kurabilme zorluğuyla karşı karşıya kalıyor. Örneğin Disney, aylık 7 dolara hizmet sunarken, Netflix’in standart aboneliği ABD’de ayda 11 dolara mal oluyor.
 
1 Nisan – 30 Haziran arasında Netflix 4.92 milyar dolar gelir (yıllık% 26 büyüme) ve 271 milyon dolar net gelir elde etti. 
Netflix abone kaybının ardından pazarlama faaliyetlerini genel içeriğinin genişliğinden ziyade orijinal içeriğini tanıtmak için geliştirdiğini söyledi. Şirket ayrıca, pazarlamasını “bir sonraki seviyeye” götürmekle görevli olan ilk Pazarlama Müdürü Jackie Lee-Joe’yu da işe aldı.

Kaynak: www.campaignlive.com

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.