artwork

Netflix Reklam Departmanında Değişiklikler Yaşanıyor

2 ay önce

0

Netflix reklam şefi Jeremi Gorman’ın yerine Amy Reinhard gelecek

Netflix‘in dünya çapındaki reklamcılıktan sorumlu başkanı Jeremi Gorman, yayın hizmetine katıldıktan yaklaşık bir yıl sonra reklam işinin başlatılmasına yön vermek üzere ayrılıyor.

Gorman’ın yerini şu anda Netflix’te stüdyo operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan ve TV dağıtımı konusunda geçmişi olan Amy Reinhard devralacak. Reinard, Netflix’e 2016 yılında içerik satın alma başkan yardımcısı olarak katılmıştı.

Her ne kadar reklam dünyası Reinhard için yeni olsa da Netflix eş CEO‘su Greg Peters, Reinhard’ın becerilerini bu role aktarma konusunda başarılı olacağına dair görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Netflix’te geçirdiği yaklaşık yedi yıl boyunca Amy, eğlence sektörü ve tüketici zevkleri konusundaki derin anlayışının yanı sıra sektör genelinde kalıcı ortaklıklar kurma becerisiyle olağanüstü derecede güçlü bir lider olduğunu kanıtladı. Bu beceriler, özellikle de televizyon ve sinemadaki gücü, reklamcılık işimizin başarısı için kritik önem taşıyor” dedi ve ayrıca Netflix’in reklam işini “sıfırdan” ve “başarıya ulaşmak için ihtiyaç olan temelleri” oluşturduğu için Gorman’a teşekkür etti.

Bu değişiklik ise ilk olarak Adweek tarafından bildirildi.

Gorman’ın birkaç hafta içinde New York Reklam Haftası‘nda konuşma yapması planlanıyor.

Gorman ve dünya çapındaki reklam satışlarından sorumlu başkan yardımcısı Peter Naylor, sosyal medya şirketi Snap‘teki benzer görevlerinden Eylül ayında Netflix’e katılmıştı. Ek olarak Naylor, görevine devam ediyor.

Ayrıca Netflix, diğer personel değişikliklerinde, tüketici ürünleri inovasyon ekibine liderlik eden Eunice Kim‘i; baş ürün sorumlusu, verileri ve içgörüleri denetleyen Elizabeth Stone‘u ise baş teknoloji sorumlusu olarak atadı. İkisi de Peters’a rapor verecek.

Haber Variety tarafından bildirildi.

Kaynak: Campaign UK

https://www.campaignlive.co.uk/article/netflix-ad-chief-jeremi-gorman-exit-replaced-amy-reinhard/1839541

Senin için
Tümünü göster
GroupM Türkiye’de Üst Düzey Atama

Tuğba Tuğman, GroupM Türkiye’nin yeni Chief People Officer’ı olarak atandı....

GroupM Türkiye’de üst düzey atama

Zafer Tipigil, EssenceMediaCom’un yeni CEO’su olarak atandı...