artwork

Netflix, ‘Money Heist’ izleyicilerini teste tabi tutuyor

1 sene önce

0

Netflix, Money Heist‘ın son sezonunu, dizinin kendini en adamış izleyicisini bulmak için tasarlanmış bir yarışma ile kutluyor.

Altı Fransız ileri derecede hayran, sürükleyici bir nakavt yarışmasında kafa kafaya gidiyor. 2021 Eylül’de Fransa’da yapılan hayran çağrısından sonra 35.000 başvuru arasından seçilen yarışmacılar, bir dizi zihinsel ve fiziksel mücadelede yer alacak. Birden fazla kamera ile çekilecek olan yapım, 28 Kasım’da Netflix’in YouTube kanalında yayınlanacak ve TV, basın ve sosyal kampanya aracılığıyla tanıtılacak.

Her başvuran, en tutkulu 100 hayranı belirlemek için tasarlanmış Money Heist sorularını yanıtladı. Bu geniş grup daha sonra adayların yaratıcılıklarını, tutkularını ve gösteriye olan sevgilerini gösteren videolar ile eleme sürecinden geçirildi ve altı kişiye düştü. Kazananlardan birinin profili, Sezon 5 / Bölüm 2’nin çıkışını tanıtmak için Paris’teki bir açıkhava kampanyasında öne çıkarılacak. Ayrıca 30 Kasım 2021’de Amplify tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen büyük bir etkinlik için Madrid’e gidecekler.

Adını dizinin orijinal İspanyolca başlığından alan ‘La Casa De Papel: El Legado’ adlı etkinlik, Money Heist’ın oyuncuları ve yaratıcıları ile canlı bir talk-show formatında. Sohbet canlı yayınlanacak ve birden çok dile çevrilecek.

Money Heist’ı kutlamak için tasarlanan kampanya; basında ve sosyal medyada güçlendirmeyi, gösterinin pop kültürü ve şampiyon hayranlar üzerindeki etkisini göstermeyi amaçlıyor.

Amplify Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Alex Wilson: “Money Heist bir fenomen, hayranları, süper yıldızları ve hatta siyasi hareketleri etkileyebilecek bir yayın kültürü parçası. Sonuç olarak dizinin dünyasını özgün bir şekilde kutlamanın önemli olduğunu biliyorduk. Çok kameralı çekim, film prodüksiyonu ve deneyim tasarımındaki şirket içi uzmanlığımız, alışılagelmiş kampanya ve eğlence biçimlerini kırmamıza izin verdi.”

Künye

Amplify

Senin için
Tümünü göster
Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...

Küresel Agency of the Year’da Türkiye

Campaign Küresel Agency of the Year kısa listesinde Türkiye’den isimler...

Küresel Agency of the Year kısa listesi açıklandı

Aday ajanslar arasında VMLY&R, Åkestam Holst NoA, Oliver, Wavemaker ve...