artwork

Netflix, ‘Money Heist’ izleyicilerini teste tabi tutuyor

2 yıl önce

0

Netflix, Money Heist‘ın son sezonunu, dizinin kendini en adamış izleyicisini bulmak için tasarlanmış bir yarışma ile kutluyor.

Altı Fransız ileri derecede hayran, sürükleyici bir nakavt yarışmasında kafa kafaya gidiyor. 2021 Eylül’de Fransa’da yapılan hayran çağrısından sonra 35.000 başvuru arasından seçilen yarışmacılar, bir dizi zihinsel ve fiziksel mücadelede yer alacak. Birden fazla kamera ile çekilecek olan yapım, 28 Kasım’da Netflix’in YouTube kanalında yayınlanacak ve TV, basın ve sosyal kampanya aracılığıyla tanıtılacak.

Her başvuran, en tutkulu 100 hayranı belirlemek için tasarlanmış Money Heist sorularını yanıtladı. Bu geniş grup daha sonra adayların yaratıcılıklarını, tutkularını ve gösteriye olan sevgilerini gösteren videolar ile eleme sürecinden geçirildi ve altı kişiye düştü. Kazananlardan birinin profili, Sezon 5 / Bölüm 2’nin çıkışını tanıtmak için Paris’teki bir açıkhava kampanyasında öne çıkarılacak. Ayrıca 30 Kasım 2021’de Amplify tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen büyük bir etkinlik için Madrid’e gidecekler.

Adını dizinin orijinal İspanyolca başlığından alan ‘La Casa De Papel: El Legado’ adlı etkinlik, Money Heist’ın oyuncuları ve yaratıcıları ile canlı bir talk-show formatında. Sohbet canlı yayınlanacak ve birden çok dile çevrilecek.

Money Heist’ı kutlamak için tasarlanan kampanya; basında ve sosyal medyada güçlendirmeyi, gösterinin pop kültürü ve şampiyon hayranlar üzerindeki etkisini göstermeyi amaçlıyor.

Amplify Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Alex Wilson: “Money Heist bir fenomen, hayranları, süper yıldızları ve hatta siyasi hareketleri etkileyebilecek bir yayın kültürü parçası. Sonuç olarak dizinin dünyasını özgün bir şekilde kutlamanın önemli olduğunu biliyorduk. Çok kameralı çekim, film prodüksiyonu ve deneyim tasarımındaki şirket içi uzmanlığımız, alışılagelmiş kampanya ve eğlence biçimlerini kırmamıza izin verdi.”

Künye

Amplify

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...