Netflix kreatif ajans arayışı içinde

Netflix, Avrupa’da yaygınlaşma planının öncesinde kreatif ajans arayışına girdi.

Şubat ayında yayınlanan “Get Watching” kampanyası…

Online video platformu Netflix, İngiltere’deki konkur için ajanslarla iletişime geçmeye başladı ancak konkur, Avrupa genelini de kapsayacak. Platform çeşitli ajanslarla görüşmelerini sürdürüyor ancak süreç henüz final aşamasına ulaşamadı.

Şirket geçtiğimiz yıl Fallon’la anlaşmıştı. Ajans Şubat ayında televizyon reklamı “Get Watching”i yayınlamıştı ancak ilişkileri altı hafta önce bitti.

Netflix, Eylül ayında Almanya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Belçika ve Lüksemburg’da lansman yaparak üç yıl içindeki en büyük yayılmasını gerçekleştirmiş olacak.

Şirket, planları dahilinde Starbucks’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Danielle Crook’u bünyesine kattı. Crook Mart ayında Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaya başlayacak. Netflix’in merkez ofisi Beverly Hills, California’da bulunacak Crook, her ay bir haftasını Avrupa’da geçirecek.

Bu arada Netflix bu ay DDB Kanada tarafından hazırlanan bir kampanya yayınladı. Kampanya kapsamındaki eğlenceli TV reklamları, eğer Netflix’iniz yoksa pek çok kültürel referansdan bihaber kalacağınıza vurgu yapıyor. Şirketin ABD’deki reklamlarındansa Crispin Porter & Bogusky sorumlu.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.