Netflix Kadınlar Günü için özel koleksiyonunu yayınladı

Netflix ve Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi, eğlence sektöründe çığır açan 55 kadın tarafından hazırlanan özel bir koleksiyon yayınlıyor. “Because She Watched” (İzledi ve Başardı) koleksiyonu, Dünya Kadınlar Günü’nde öykü anlatımının gücünü ön plana çıkaracak. 

Netflix, Dünya Kadınlar Günü için kadın öykülerini ön plana çıkaran bir dizi film, dizi ve belgesel içeren özel koleksiyonunu yayınlamak için Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ile bir araya geldi. Dünya Kadınlar Günü için hazırlanan koleksiyon, bizlere ilham veren kadınlara esin kaynağı olan öyküleri öne çıkarıyor.

Tüm yıl boyunca izlenebilecek olan bu koleksiyon, Sophia Loren, Janet Mock, Salma Hayek, Yalitza Aparicio, Millie Bobby Brown, Laurie Nunn, Lana Condor ve Petra Costa gibi, kamera karşısında veya arkasında çalışan kadın yaratıcılar tarafından bir araya getirildi. Projeye Beren Saat ve Hazar Ergüçlü de destek veriyor. İzleme listesine yıl boyunca erişilebilecek. Koleksiyon, Netflix.com/izledivebasardi adresinde veya Netflix’te “İzledi ve Başardı” için arama yaparak bulunabilecek.

Dizideki başlıklar, bireyin seçimine dikkat çekerek “XXX’in Kadınlar Günü Seçimi” olarak etiketleniyor. İzleyiciler ayrıca profil simgeleri aracılığıyla en sevdikleri kadın karakterlerin şovlarını izleyebilirler.

BM Kadınları ve Netflix işbirliği, kadın hakları için çaba harcayan Pekin Bildirgesi ve Eylem Platformu’nun Nesil Eşitlik kampanyasının 25. yıldönümünü onurlandırıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.