Site icon Campaign Türkiye

Netflix de çöpçatanlığa soyunuyor

Flörtlerinizle yaptığınız sıradan kısa konuşmaları geçin ve Bumble‘da yeni “Netflix Nights In” oyununu oynayın.

Emily In Paris’i mi beğendiniz? O zaman karşınıza aynı tarzı sevecek birini istemeniz çok normal ve artık bu kişiyi bulmanız çok daha kolay çünkü Netflix ve Bumble romantik bir iş birliği yapıyor.

30 Ocak’tan itibaren Bumble üyeleri, bağlantılar kurarken en sevdikleri Netflix içeriklerini tekrar hatırlayacak. Neden mi? Bumble’ın yeni soru oyunu Netflix Nights In ile uygun görülen eşleşmeler; Stranger Things, Squid Game, Love Is Blind, Outer Banks gibi birçok dizide edinilen bilgileri test edebilecek. Potansiyel sevgili adayı ile aynı Netflix beğenileri paylaşılıyor mu? Kesinlikle önemli bir soru, verilen cevaplar ise uyumluluk seviyesini gösterecek.

Peki nasıl işliyor?

Haftalık soru oyununda her iki tarafın da yanıtları açıklanmadan önce soruyu yanıtlaması gerekiyor. Bumble üyeleri ayrıca her hafta uygulamada yeni sorular sunan bazı tanıdık yüzler görebilir. Örneğin; Emily in Paris’ten Ashley Park, Love is Blind’dan Alexa Lemieux, Outer Banks’ten Jonathan Daviss ve Selling Sunset’ten Amanza Smith…

Netflix üyelerinin çoğunlukla dramadan korkuya, komediden çocuklara özel içeriklere kadar her ay altı farklı tür izlediği gözlemlendi. Yakın tarihli bir Bumble anketinde; yanıtlayanların %83’ü Netflix kullanıcısı olduklarını belirtti, %42’si daha önce bir dizi veya filmle ilgili teorileri veya yorumları tartıştıklarını paylaştı, %86’sı, çıktıkları kişilerin benzer TV ve film zevklerine sahip olmasından memnun kaldı, %40’ı potansiyel bir eşleşmenin film izlemeyi sevmesinin onları daha çekici hale getireceğini ve %65’i gerçek suç türündeki işleri beğenmenin potansiyel bir eşleşmeyi daha çekici hale getireceğini söyledi.

Netflix Nights In, 30 Ocak’tan 13 Mart’a kadar yayında olacak ve her pazartesi ABD, Kanada ve İngiltere’deki Bumble uygulamasında Netflix temalı yeni sorular yayınlanacak. Gelecekteki eşleşmeleriniz için etkileyici bir başlangıç yapmak istiyorsanız, favori dizi/filmlerinizin bilgisini ekleyerek profilinizi güncellemek ilk adımınız olabilir.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Netflix

Exit mobile version