artwork

Nestlé Türkiye’den global atama

3 sene önce

0

Nestlé Türkiye Satış Genel Müdürü Erdem Çakır, İsviçre merkezli, Nestlé Kahvaltılık Gevrekler (Cereal Partners Worldwide) İş Birimi’nin Satıştan Sorumlu Global Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Nestlé Türkiye’de beş yıldır görev yapan Çakır, Temmuz ayından itibaren Türkiye’deki birikimini globale taşıyacak.

Nestlé Türkiye ailesine 2015 yılında katılan ve önemli başarılara imza atan Erdem Çakır, Temmuz ayı itibariyle, Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi (Cereal Partners Worldwide), Satıştan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Yeni görevinde Çakır, Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’nin satış fonksiyonlarına yön verecek stratejilerinin belirlenmesine ve dünya çapında tercih edilen kahvaltılık gevrek tedarikçisi olmasına katkıda bulunacak.

Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’ne transferinin Ekim ayında gerçekleşeceğini ifade eden Erdem Çakır, görev değişikliği ile ilgili şunları söyledi: “Nestlé Türkiye’de görev yaptığım beş yıl boyunca, ekibimle beraber çok değerli işlere imza attık. Önümüzdeki dönemde ise Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’nin kategori büyüme stratejisini, stratejik gelir yönetimi uygulamalarını, kanal yol haritalarını ve e-Business çerçevesini İsviçre’de yönetmeye devam edeceğim. Nestlé’nin satış organizasyonunu güçlendirme yolculuğumuzda, başta Satış Birimi olmak üzere tüm Nestlé Türkiye ailesine ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim”.

Erdem Çakır, Nestlé Türkiye’deki görevi süresince, Nestlé’nin iş stratejisinin vazgeçilmez parçası olan “Ortak Değer Yaratma” yaklaşımıyla çalışmalarını sürdürerek market seviyesinde “En İyi Satış Performansı” gibi birçok ödül alınmasında önemli rol oynadı. Satış performanslarının ölçümü için tarafsız, objektif ve yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine katkıda bulundu. Aynı zamanda, Nestlé’nin bulunduğu tüm pazarlarda çok önem verdiği Çeşitlilik ve Dahil Etme konusunda aktif görev aldı. Lead Network, Women in Sales, Yanındayız gibi derneklerde, toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çalışmalarda sorumluluk aldı. Bunun yanında, satış dünyasında gençlerin desteklenmesi ve daha fazla yetki alabilmesi amacıyla 1990 ve üzeri doğumlu çalışanlardan oluşan “Nest Generation” – Satış Komitesinin kurulumunda görev aldı. Çakır, bu alandaki çalışmalarıyla Nestlé Türkiye’nin Çeşitlilik ve Dahil Etme şampiyonu oldu. Nestlé’nin, online ticaret çözümleri ile dağıtımda ve pazara erişimde gücünü artıran yenilikçi start-up iş birliklerini başlatarak yeni satış kanallarının oluşturulmasına öncülük etti. Şirket içinde ve dışında Nestlé Türkiye’yi başarıyla temsil eden Erdem Çakır, bireysel olarak da farklı alanlarda ödüllendirildi.

Senin için
Tümünü göster
Koç Holding’te atamalar gerçekleşti

Koç Holding’ten yapılan açıklama ile 22 Mart Çarşamba günü düzenlenecek...

Migros’a yeni müşteri deneyim stratejileri ve pazarlama iletişimi direktörü

Migros’un müşteri deneyim stratejileri ve pazarlama iletişimi direktörü Sinem Serdar...

Sony’ye yeni CEO

Sony Grup Başkanı Yoşida Keniçiro’nun görevinden ayrılacağı açıklandı...