artwork

Nestlé Türkiye çalışanları “Adımcan” öykülerini okudu

2 sene önce

0

Nestlé Türkiye çalışanları görme engelli çocuklar için sağlıklı adımlar projesi kapsamındaki “Adımcan” öykülerini okudu.

Nestlé Türkiye’nin gönüllü çalışanlarından oluşan Nestlé Cares Kulübü, görme engelli çocuklar için kitaplara ses oldu. Çalışanlar 2012’den beri, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Nestlé Türkiye iş birliğinde yürütülen Sağlıklı Adımlar projesi kapsamında hazırlanan 10 adet Adımcan öyküsünü okudu. 9 – 15 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında seslendirilen öyküler, video haline getirilerek tüm çocukların faydalanması adına 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde proje web sitesine yüklendi.

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, ilhamını yaşamın kendisinden alan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Şirketin gönüllü çalışanlarından oluşan Nestlé Cares Kulübü, Sağlıklı Adımlar Projesi kapsamında, uzman akademisyenlerin güncel müfredata uygun olarak hazırladığı 10 adet Adımcan öyküsünü seslendirdi. Adımcan öyküleri çocukların dengeli beslenme, kişisel hijyen, besin sağlığı ve fiziksel aktivite konularındaki bilinç düzeyini artırmayı ve bu konularda iyi alışkanlıklara sahip olmalarını amaçlıyor.

Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu Nestlé Cares Kulübü’nün çalışmalarının kendilerine büyük moral ve umut verdiğini söyleyerek, “Nestlé olarak bu topraklarda 114 yıla ulaşan yolculuğumuzun en değerli yol arkadaşı, her zaman dayanışma ve birliktelik oldu. Ortak Değer Yaratma anlayışımız doğrultusunda bireyler ve aileler için fayda yaratmak, iş hedeflerimizin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu özümseme, çalışanlarımız başta olmak üzere bizlere sosyal konular karşısında eyleme geçme gücü veriyor. Gönüllü çalışanlarımızın öncülüğünde, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında, Sağlıklı Adımlar projemizin sevilen maskotu Adımcan’ın öykülerini seslendirerek, tüm çocukların kullanımına açmış bulunuyoruz. İyiliğe ve dayanışmaya zaman ayıran tüm çalışanlarımıza, miniklere umut oldukları için teşekkür ediyorum.

Nestlé Cares Kulübü’nün seslendirdiği ve videolaştırdığı Adımcan hikâyelerine buradan ulaşılabilir: www.saglikliadimlarprojesi.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...