artwork

Nesillerdir bir bankadan daha fazlası

1 sene önce

0

Ziraat Bankası’nın 158. yılına özel hazırlanan reklam filmi “Nesillerdir bir bankadan fazlası” söylemiyle ekranlarda.

Her yıl olduğu gibi, bu yıl dönümü kampanyası da bankaya dair mesajlar vermenin ötesinde, milyonların yüzünü güldürmek, moral ve umut vermek misyonuyla hazırlandı.
Ziraat Bankası; 155. yılı için hazırlanan ve Adile Naşit, Hulusi Kentmen, Münir Özkul gibi milyonların sevgilisi simaları farklı bir teknikle günümüz dünyasında gördüğümüz “Yeşilçam” filmi ve 157. yılında Kemal Sunal’ın gülüşüyle kalpleri ısıttığı “Sen Hep Gülümse” reklam filminin ardından, yine bambaşka bir yenilikçi prodüksiyon tekniği ile 158. yılını kutluyor.
Bu ülkenin 158 yılına eşlik eden bir banka olarak birçok nesil büyüten yani milyonlarca insanın çocukluğunu, hatta onların büyüklerinin de çocukluğunu görmüş bir banka olan Ziraat Bankası’nın, gelecekteki milyonlarca insanın da çocukluğunu göreceğine vurgu yapılıyor.
Günlük hayatın akışındaki insanları çocuk olarak gördüğümüz dikkat çekici görsel dünya ile; işe gidip gelen, dükkanını açan, yemek yiyen, toplantı yapan, araç kullanan, maç izleyen, ekrana çıkan yetişkinlerin çocuk hallerini izliyoruz. Film içinde Hülya Avşar, Eda Erdem, Fatih Terim, Mesut Özil, CZN Burak, Güntekin Onay, Mona Lisa gibi ünlü simalara da denk geliyoruz. Onları da kullanılan özel bir filtre sayesinde çocuk halleriyle görüyoruz. Filme Barış Manço’nun “Günaydın Çocuklar” şarkısının film için yeniden yorumlanmış bir versiyonu eşlik ediyor.

Prodüksiyonunu Plus Yapım by Torpido’nun, yönetmenliğini Kayhan Lannes Özmen’in üstlendiği filmin 25 gün süren post prodüksiyon süreci İspanyol şirket Metropolitana ve 1000VOLT tarafından yürütüldü.
Çekimleri 4 gün boyunca İstanbul’un farklı mekanlarında gerçekleştirilen filmde 250’nin üzerinde çocuk cast yer alırken, 175 kişilik bir set ekibi görev yaptı.

Künye
Reklamveren: Ziraat Bankası
Reklamveren Temsilcisi: Emrah Gündüz, Levent Marmaralı, Mustafa Tekin, Kemal Aker, Ömer
Topal, Ömer Ayar, Emrah Tugen, Sezer Sakarya, Eda Sağır, Şenay Erdem
Reklam Ajansı: Happy People Project
Ajans Başkanı & Kurucu Ortak: Yaşar Akbaş
Ajans Başkanı & Kurucu Ortak: Orçun Onural
Strateji: Özgün Özkalay, Özlem Akbaş, Aybüke Uysal
Yaratıcı Ekip: Fırat Yıldız, Aytaç Ateş, Mert Merdim, Tuğçe Kadıoğlu
Müşteri Ekibi: Kerem Yalçın, Özge Özkandemir, Ceyda Akalın Öztürk
Ajans Prodüktörü: Hikmet Helvacı
Prodüksiyon Şirketi: Plus Yapım by Torpido
Yönetmen: Kayhan Lannes Özmen
Yapımcı: Naci Özfiliz, Selin Uzal
Post Prodüksiyon: Metropolitana, 1000VOLT
Orijinal Müzik: Barış Manço – Günaydın Çocuklar
Müzik Yeniden Yapım: Jingle House

Senin için
Tümünü göster
Dünyada Ne Görürseniz: İstanbul’dan

Turkish Cargo’nun mega hub’ı SMARTIST, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye...

Vodafone “duruyor”