artwork

Nescafé, 360 derece reklamıyla Facebook’ta

7 sene önce

0

Nescafé, pazarlama iletişimi alanının en son yeniliklerinden olan 360 derece Facebook videosuyla takipçilerini sabahı kutlamaya davet ediyor. 360 derece Facebook video uygulamasına Türkiye’den reklamveren ilk marka olan Nescafé’nin hazırladığı videoda Madcon’un ‘Don’t Worry’ adlı şarkısını seslendiren dünyanın dört bir yanından kahve severler 360 derece filmde bir araya getiriliyor ve Nescafe ile dünyaya günaydın diyorlar.

Video, Y kuşağından gençlerin müzik enstrümanı olarak bir bardak kullanarak kendi videolarını yarattıkları ‘bardak şarkısı’ tarzından esinleniyor. Bugünden itibaren Facebook üzerindeki NESCAFÉ takipçileri, akıllı telefonlarını kullanarak özel olarak yaratılan 360 derece video klibi görüntüleyebilecekler.

Bu yenilikçi uygulmayla ilgili konuşan Nescafe Pazarlama ve İletişim Müdürü Burçin Alev Ekşi “Sürekli olarak mobil dünyaya takipçilerimizle yeni bağlar kurmanın heyecan verici yollarını arıyoruz. Genç kahveseverlerden oluşan hedef kitlemizin her yeni güne ilham alacakları içerikleri görme isteğiyle telefonlarını ellerine alarak başladığını biliyoruz. 360 derece video da, onlarla yenilikçi bir şekilde temas kurmamıza imkan veren en son çalışmamız” dedi.

Son olarak, NESCAFÉ tüm web sitesini Tumblr platformuna taşıyarak kahve meraklılarının kahve ile ilişkili içerikler yaratması ve paylaşmasına imkan veren ilk global marka olmuştu. NESCAFÉ, bundan önce de Google Cardboard ile birlikte, 360 derece video çalışması yapmış ve Cardboard kullanıcılarını Brezilya’daki kahve çiftliklerine bir yolculuğa çıkarmıştı.

Yeni Güne 360° Başla!Bi Nescafé ile yeni güne 360 derece başla… Hadi ekranını hareket ettir ve büyük resmi gör! #HerkeseGünaydın

Posted by NESCAFÉ on Thursday, November 26, 2015

 

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...