Site icon Campaign Türkiye

Nefesinizi takip eden ve egzersiz sırasında da takılabilen “akıllı yüz maskesi”

AirPop adlı bir şirket, solunum alışkanlıklarını ve maske üzerinden aldığınız nefesin kalitesini inceleyip analiz edebilen akıllı bir maske tasarladı.

AirPop Active + Smart Mask, maskeye takılı filtreyle solunum hızınızı ölçen Halo adlı bir sensöre sahip.

Filtre, sınırlı bir kullanım ömrüne sahip olmasına rağmen tozu, alerjenleri ve parçacıkları engellemek için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte sensör, telefonunuza indireceğiniz uygulamaya bir uyarı göndererek, maskeyi değiştirme zamanının geldiğini bildiriyor.

Halo sensörü, maskenin ön tarafındaki küçük düğmede bulunuyor. Değiştirilmesi için uyarı gelmeden önce altı aya kadar dayanabilen bir pil ile çalışmakta. Halo, Bluetooth aracılığıyla Android veya iOS cihazlara bağlanıyor.

Dakikadaki nefes sayısı, içinden geçen havanın hacmini, maskeyi ne kadar süredir taktığınız gibi bilgilerin ölçümlerini uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Maske, ayrıca egzersiz sırasında da takılabiliyor ve maskeyle spor yapmayı kolaylaştırıyor. Akıllı maske, topladığı sağlık verilerini Apple HealthKit aracılığıyla paylaşılabilir hale getiriyor.

AirPop ayrıca yıkanabilir maskesinin bakteri ve parçacıkları temizleyen dört katmanlı filtrelere sahip olduğunu iddia ediyor.

AirPop Active + Akıllı Maske şuan ABD’de 150 ABD Doları tutarında bir satış bedeline sahip.

 

Exit mobile version