artwork

Nat Geo ve Bosch iş birliği devam ediyor

8 yıl önce

0

Üç yıldır iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında National Geographic Channel ve Bosch’un sürdürdüğü iş birliği, bu yıl da kapsamı daha da genişletilerek devam ediyor. Bosch sponsorluğunda 2016 sonbaharda ekrana gelmesi planlanan, Büyük Göçler, Kaşif, Çığır Açan Buluşlar gibi belgesellere imza atan, birçok Emmy ödülüne sahip Max Salomon’ın yapımcılığında çekilecek “İklim Değişikliği” belgeseline Türkiye’den ünlü isimler eşlik edecek. Çekimlerine Şubat ayında başlanması planlanan belgeselde, ünlü isimler Türkiye’deki geçim ve enerji kaynakları, gıda güvencesi ve biyoçeşitlilik, doğal afetler ve sağlık gibi konularda iklim değişikliğinin yarattığı sorunlara ve olası çözümlerine dikkat çekecek.

İklim değişikliği belgeselinin yanı sıra, 3 yıldır Türkiye’nin birçok ilinde, çeşitli üniversitelerde devam eden Bosch Çevre Seminerleri bu yıl da bir Nat Geo kaşifi önderliğinde daha kapsamlı olarak düzenlenecek.

Ayrıca proje kapsamında, izleyicileri iklim değişikliği konusunda duyarlı olmaya davet edecek dijital uygulamalara ek olarak, farkındalık boyutunu daha geniş kitlelere yayabilmek adına FOX ekranlarında belgeseli destekleyecek projelere de yer verilecek.

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...