artwork

Mynet, Nasıl TV’yi satın aldı

11 sene önce

0

Mynet, hızla büyüyen video pazarındaki yerini Nasıl TV’yi alarak sağlamlaştırmayı hedefliyor. 2012 yılının Nisan ayında Sebastiyan.com ile premium video servisi hizmeti vermeye başlayan Mynet, Nasıl TV’yi de bünyesine katarak içerik yayıncısı kimliğinin yanına üretici kimliğini de eklemeyi amaçlıyor.

Nasıl TV’nin kurucu ortaklarından Engin Subaşlar Nasıl TV’yi günlük hayatta rastlanan birçok soru hakkında cevaplar içeren, basit anlatıma, görsel zenginliğe sahip özgün video içeriğine duyulan ihtiyacı karşılamak için kurulan bir internet sitesi olarak tanımlıyor. 2012 Nisan ayında Ercan Erciyes ve Semih Hazar tarafından kurulan sitenin hedefi ise Türkçe içeriğe sahip video uygulamaları arasında bir farklılık yaratmak. Mynet  İçerik Servisleri Direktörü Özlem Ulueren ise Nasıl TV’yi Mynet bünyesine katma amaçlarının Mynet’in yayıncı kimliğinin ötesine geçmek olduğunu belirtiyor. Ulueren ortaklığın hedefinin Mynet’in Sebastiyan ile video pazarında sağlamlaşan yerini özgün ve kaliteli videolarla kuvvetlendirmek olduğunu vurguluyor.

Tüm dünyada ve Türkiye’de video izleme rakamları ciddi anlamda artış gösterirken; özellikle ürün ve hizmetleri video izleyicisinin ihtiyaçlarına göre sunan Nasıl TV’nin hem kullanıcı hem de reklamveren tarafından ilgi görmesi bekleniyor. Bu yeni oluşum özellikle kadınlara yönelik “lifestyle” odaklı içerikler ile zenginleştirerek 2 yıl içinde 20 kategoride ayda 4.5 milyon yeni izleyici rakamına ulaşmayı hedefliyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...