Site icon Campaign Türkiye

Müzik sektörü kadınlar olmadan eksik

Spotify‘ın Wondrlab tarafından kavramsallaştırılan ‘The Unheard Playlist’ kampanyası, çıkan her müzik bestesinde kadın sanatçıların önemine dair mesaj veriyor.

Film, Sony Music India ortaklığında Spotify’da ülke çapında popüler düet şarkıların yer aldığı uzun bir çalma listesinin oluşturulduğunu gösteriyor ancak bu parçalar, kadın vokallerinin bulunmadığı haliyle oluşturulmuş, bu da kadın sesi olmadığında şarkının istenen etkiyi yaratmadığını düşündürüyor. Daha sonra Asees Kaur, Shweta Mohan, Sanah Moidutty gibi en iyi Hintli kadın müzik sanatçılar; video mesajı aracılığıyla izleyicileri, kadınların seslerini duyurmalarına yardımcı olmaya çağırıyor.

WondrLab Hindistan İçerik Lideri Sameet Soni: “Modern zaman reklamcılığı, platformları tüketicilerle etkileşim kurmak için en iyi şekilde kullanmakla ilgilidir. Bu tür trendleri tipik olarak oyun oynama, etkileşimli videolar vb. kategorilerde gördük. Hintçe ve diğer bölgesel dillerdeki popüler düet şarkılarda kadın vokallerin sesini çıkararak, müziği yenilikçi bir şekilde, bir müzik platformunda kullandık.” dedi.

Künye
Reklamveren: Spotify India
Pazarlama Müdürleri: Pulkit Mathur, Lary Noronha
Kıdemli Editör: Sannidh Shah
Müzik ve Kültür Editörü: Vidya Sivalenka
Medya Koordinatörü: Dixita Ghelani
Sosyal Medya Lideri: Romit Naik
Sosyal Medya Danışmanı: Tanisha Murarka

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version