artwork

Murdoch yeniden sahneye çıkıyor

11 sene önce

0

R. Murdoch, çok yakında -izinsiz telefon dinleme gerekçesiyle kapanan- News of the World’ün yerine geçecek yeni bir haftalık gazete çıkartacak.

Medya patronu Rupert Murdoch, Britanya’nın en çok satan gazetesi The Sun’ın pazar günleri yayınlanacak versiyonu ile haftasonu okuyucularını geri kazanma ümidi taşıdığı gibi, Sun’ın haber dairesindeki hoşnutsuzluğu gidermeye de yardımcı olacağı kanaatinde. “The Sun’ın şanlı mirasının üzerinde gelişecek ve pazar günleri yayınlayacağımız gazete çok yakında çıkacak,” diyen Murdoch, aksi kanıtlanana dek herkesin masum olduğunu belirtiyor.

Ne olmuştu?

Britanya’nın en çok satan haftasonu tabloid gazetesi News of The World, bazı çalışanlarının özel haber çıkarmak için telefon dinlemeleri yaptıkları ortaya çıkınca kapatılmıştı. Birkaç hafta önce ise, rüşvet suçlamasından dört çalışanı gözaltına alınan The Sun’ın dört gazetecisi için “devlet memurlarına rüşvet veren insanları savunamayacaklarını” söyleyen Murdoch, ulaşabilecekleri tüm kanıtları görevliler ile paylaşacağını, bunun zorunda olmalarından ziyâde, yapılması doğru olan şey olduğu için yapılacağını da sözlerine ekledi.

Senin için
Tümünü göster
PitPat’in bilinirliği ITV’nin yatırımı sayesinde artacak

ITV, köpek bakım şirketi PitPat’i Media for Equity portföyüne ekliyor...