MSN, reklamverenin ilgisini daha fazla çekmek üzere yenilendi

Microsoft, sitenin popülerliğini masaüstü ve mobil cihazlardan kullanımında artırmak için MSN’i baştan başa yeniledi. Bu yenilemeyle reklamverenlerin ilgisinin daha çok çekileceği umuluyor.

Yahoo ve AOL gibi sitelerle yarış içinde olan internet portalı, geçtiğimiz yıllarda da birkaç kez yenilenmeye gitmişti. MSN’in son halinde Outlook.com, Skype ve Microsoft Office gibi bağlantıların da yer alması, sitenin Microsoft’la daha entegre hale geldiğini gösteriyor. Sayfada ayrıca Microsoft arama motoru Bing ve Twitter bağlantısı da yer alıyor.

Kullanıcıların masaüstü ve mobil cihazları aracılığıyla tüm gün yanlarında olma fikri, MSN’in yenilenmesinin ardında yatan en önemli neden.

Sitenin içerik kısmına odaklanan MSN, yaklaşık 1.300 marka ile işbirliğine girerek hisse senedi fiyatları ve küresel haber yayınlarıyla da geniş bir bilgi ağına sahip. MSN’in global partnerleri arasında The Guardian, Telegraph, The New York Times ve CNN gibi isimler yer alıyor.

Site bugünden itibaren beta olarak yayında; gerçek yayına önümüzdeki aylarda geçmesi bekleniyor. Lansmanı için reklam partnerleriyle anlaşılmış durumda ancak MSN bu isimleri şu anda açıklamıyor.

Yenilikle ilgili olarak MSN Bölgesel Direktörü Steve Lynas, “Bu iş anlamında çok önemli bir değişim, çünkü MSN şu anda tam anlamıyla Microsoft’un bir parçası durumunda. Microsoft’un tüm hizmetleriyle yeni bir ürün oluşturuyoruz” şeklinde konuştu. Microsoft UK Reklam ve Online Genel Müdürü Owen Sagness, yapılan yeniliğin kullanıcı gün boyunca farklı cihazlara geçtikçe etkileşimin devam etmesini ve markaların hikayelerini kesintisiz olarak aktarabilmelerini sağlayacağını vurguladı. Marketing’e verdiği demeçte Sagness, konuştukları tüm CMO’ların cihaz kullanım dünyasının değiştiğini fark ettiklerini ve reklamverenlerin artık tüm iletişim araçları vasıtasıyla müşteriye ulaşmak istediklerini belirtti.

MSN’e ilk kez iOS ve mobil olarak tüm platformlardan ulaşılabiliyor. Microsoft’a göre MSN aylık 425 milyon tekil ziyaretçiye sahip.

 

Kaynak: Brand Republic

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.