MSL Türkiye, Publicis Groupe Türkiye’nin bir parçası

MSL Türkiye, Publicis Groupe Türkiye’nin bir parçası olarak PR dünyasında yerini aldı. MSL Türkiye’nin İstanbul’daki Publicis ajanslarıyla olan iş birliğini Mehin Öner yönetecek.

Açılan yeni ofis MSL’in 107’inci ofisi olacak. 12 kişilik MSL İstanbul birimi, Türkiye’de farklı beceri ve uzmanlıkları entegre bir şekilde sunan, Publicis İstanbul, Publicis Healthcare, Arc, Voden, Leo Burnett, Publicis Emil, Saatchi & Saatchi, Vivaki Creative, Starcom, Spark Foundry, Zenith, DataWise ve Performics markalarının da çatısı altında bulunduğu Publicis Groupe Türkiye’nin bir parçası olacak. MSL Türkiye Lideri Mehin Öner, MSL Türkiye ekibini yönetecek ve İstanbul ofisi dünyadaki MSL ajansları içerisinde kadın yönetici tarafından yönetilen 34’üncü ajans olacak.

“Bir Olmanın Gücü”

MSL Orta ve Doğu Avrupa CEO’su Sebastian Hejnowski, “Türkiye’nin öngörülen ekonomik büyümesi ve buradaki işlerimize bağlantılı güçlü beklentilerin ardından İstanbul’da ilk adımı atmak için çok doğru bir zaman. Türkiye’nin dinamik pazarında, müşterilere sunduğumuz sarsılmaz ilişki ve ‘Bir Olmanın Gücü’ anlayışı ile geliştirdiğimiz 360 derece entegre çözüm önerileriyle başarı elde edeceğimizi umuyorum” dedi.

Mehin Öner, “Bu adım Türkiye’nin PR alanındaki yeteneğini MSL’in dünya çapındaki sektör ve uygulamalarının yanı sıra, dünyanın her yerinde sağladığı sınıfının en iyisi, stratejik danışmanlık ve yaratıcı servisleriyle de birleştirecek. MSL küresel ağının bir parçası olarak ve Publicis çatısı altında yer alan diğer ajanslarla birlikte çalışarak, müşterilerimizin en geniş iletişim ve iş ihtiyaçlarına yönelik farklı stratejik, veri odaklı ve bütünsel çözümler sunacağız” dedi.

MSL Global CEO’su Guillaume Herbette ise şu açıklamalarda bulundu:

“MSL’in olağanüstü güçlü olduğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya kıtalarının yol ayrımında İstanbul’u dünyadaki ağına eklemek stratejik bir önem taşıyor. Bir süredir Türkiye pazarına girme hevesindeyiz. Dünya çapındaki müşterilerimiz, yerel pazarı derinlemesine anlayan ve güçlü ilişkiler geliştiren, ilk adımı attığımız ekibimizle Türkiye’de olmamızın faydasını görecek.”

MSL Türkiye Lideri Mehin Öner hakkında

MSL Türkiye’nin liderlik görevini üstlenmeden önce Mehin Öner Hürriyet ve Forbes gibi etkili yayınlarda muhabir, editör, sağlık editörü ve haber müdürü görevlerinde çalıştı. Grayling ve Weber Shandwick gibi dünyaca ünlü PR ajanslarında stratejik iletişim pozisyonunda görev aldı. MSL’e katılmadan önce, Mehin Avrupa’nın en büyük 3’üncü büyük ev aletleri markası Arçelik A.Ş.’de 20’den fazla pazarın global iletişimini yönetti. Mehin aynı zamanda Beko’nun ‘Eat Like a Pro’ ve Grundig’in ‘Respect Food’ isimli CSR projelerinin uluslararası iletişim süreçlerini yönetti.

MSL hakkında

MSL, Publicis Groupe’un halkla ilişkiler ve dünyanın en büyüklerinden biri olan bütünleşik iletişim ağıdır. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve etki yaratmak için birden fazla perspektif ve bütünsel düşünce biçimini birleştirir. Cesur, bilgi ve dataya dayalı kampanyalar aracılığıyla müşterilerin çıkarlarını savunurken, stratejik ve yaratıcı düşünme modeliyle hizmet verir. Dünya çapında 110’dan fazla ofisinde 3,100’den fazla kişi ile MSL aynı zamanda Avrupa’nın en büyük PR ağıdır ve Çin ile Hindistan’daki en hızlı büyüyen şirkettir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.