artwork

M&S Food sevimli domuz Percy Pig’e hayat veriyor

1 sene önce

0

Son birkaç yıl içindeki en büyük kampanyasında M&S Food, Percy Pig’i ilk kez sahneye çıkardı ve onu ilk önce 130.000 TikTok takipçisine tanıttı.

Percy Pig, global bir süper star gibi türünün diğer örneklerinin aksine son otuz yıldır ortalıkta dolanmadı.

Ayrıca bir dizi sevimli oyuncak, “fizzy” pop ve patlayan pembe ev eşyaları ile genişledi. Dört ayaklı olmasına rağmen, Percy’nin sosyal medya nüfuzu bile var, milyonlarca insan onun maskaralıklarını TikTok ve Instagram’da izliyor.

M&S Food Pazarlama Direktörü Sharry Cramond: “Noel reklamımızı çok sevilen bir M&S karakteri üzerine kurduk. Edinburgh’da bir mağaza müdürüyle sohbet ediyordum ve turistlerin geri döndüğünü söyledi. Daha fazla Percy Pig ürününe ihtiyacımız var çünkü onlar bunun için deli oluyorlar. O gerçekten küresel bir marka.” dedi
Müşterilerin ne beklediğini ve ne istediğini anlamak için son iki yılın hayati önem taşıdığını açıkladı.

“Müşteriler bize bu yıl gerçekten büyük bir Noel kutlaması istediklerini çünkü geçen yıl iptal edildiğini söylediler. Ailelerin %40’ı bu Noel’de pandemi öncesi gerçekleştirdiklerinden daha fazlasını yapacak, %70’i ise gerçekten büyük bir Noel için bir araya geleceklerini söyledi.” diye ekledi.

Aktör Tom Holland tarafından canlandırılan ve seslendirilen filmin başında, Percy Pig’in Noel perisi Dawn French tarafından ilk kez yanlışlıkla hayata döndürüldüğünü görüyoruz.

Yeni keşfettiği hayatından memnun olan Percy Pig, heyecanla mağazanın içinde geziniyor ve M&S’in bu Noel’de sunduğu tüm yiyecekleri keşfediyor – Altın Sarısı Noel Pudingi Koleksiyonu’ndan Narin Füme Somon’a…

Rakiplerinden iki – üç kat daha fazla takipçisi olduğunu iddia eden M&S, 3 Kasım Çarşamba günü 130.000 TikToker’a Noel kampanyasını anlattı ve onlardan #whoispercypig hashtag’iyle Percy’yi seslendirenin kim olduğunu tahmin etmelerini istedi.

Perakendeciye göre; ön kampanya İngiltere genelinde dokuz milyon kişi tarafından görüldü.

Sosyal mecradaki tanıtımdan sonra, kampanya 4 Kasım’da 60 saniyelik bir reklamla başladı ve yedi reklam daha yolda. Yeni yıla kadar birbirinin peşi sıra gelecek olan filmler, Percy’nin farklı gıda ürünlerini keşfettiğini gösteriyor.

TV’nin yanı sıra kampanya, bespoke content ve ilk kez TikTok ile sosyal kanallarda yayınlanacak.

Perakendeci marka imajını yeniden şekillendirmeye çalışırken M&S Food, kampanyanın algıları değiştirmeye yönelik daha büyük çabaların bir parçası olduğunu iddia ediyor.

Markanın son yıllarda mücadele ettiği bir sır değil. Patron Steve Rowe’a göre pandemi “sarsıcı bir çalkantıya” neden oldu. Noel dönemi, satışları artırmaya yardımcı olmak için pazarlamaya yatırım yapan çoğu perakendeci için hayati bir ticaret sezonu.

Künye

Yaratıcı Ajans: Grey London

Prodüksiyon: Outsider

Post-Prodüksiyon: MPC

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...