artwork

Mr Porter ile artırılmış gerçeklik destekli moda avı

12 yıl önce

0

İçeriğiyle beğeni toplayan erkeklere özel online giyim mağazası Mr Porter birinci yılını mobil hazine avı formatında özel olarak hazırlanmış bir artırılmış gerçeklik uygulaması ile kutlamaya hazırlanıyor.

Sırasıyla Sydney, New York, Paris, Londra ve Hong Kong şehirlerinde birer hafta sürecek olan moda avına katılmak için Goldrun isimli uygulamayı iTunes store’dan indirmek gerekiyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar telefonlarından şehrin farklı yerlerindeki Mr Porter logolu alışveriş çantalarını görebilecekler. Her çantada kol düğmesi, kot pantolon, ayakkabı gibi mağazanın birinci yılına özel hediyeler bulunacak. Ayrıca markanın Facebook sayfasını beğenen bir kişiye de 2500 dolarlık hediye çeki verilecek.

İngiliz firma bu hediyelerin yanında dijital olarak yayınladığı haftalık moda gazetesinin de kağıda basılmış özel bir versiyonunu yapacak. İsteyen müşteriler Aurasma teknolojisi sayesinde hazırlanan artırılmış gerçeklik uygulaması Style Help ile sayfaların üzerinden alışveriş yapabilecek.

Mr Porter’ın bu uygulamasıyla Topshop, Tesco, Ted Baker gibi dijital uygulamalar konusunda  başarılı ingiliz firmalara bir yenisi daha eklenmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde Topshop artırılmış gerçeklik destekli bir giysi prova uygulaması ve öğrencilerle iletişim kurmak için bir scngr oyunu yaratmıştı. Tesco ise artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak tüketicilerin 40’dan fazla ürünü 3 boyutlu olarak görebileceği bir katalog hazırlamıştı.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...