Motorola’dan Apple ve Samsung’u hedef alan kampanya

Akıllı telefon piyasasında rekabet artarken, Motorola rakiplerine oranla geri planda kalmıştı. Marka şimdi Lenovo desteğiyle rekabete hazır halde bulunuyor.

Ogilvy ile çalışan Motorola öncelikle New York Times gazetesine tam sayfa ilan verdi ve “farklılık daha iyidir” mesajıyla birlikte Moto Z ve Moto Mods isimli yeni telefonlarının özelliklerini tanıttı. Yazının başında verdiği “skip the sevens” (yedileri atlayın) mesajı ise şimdiye dek yapılmış en Apple ve Samsung karşıtı reklamlardan biri oldu. Motorola, iPhone 7 ve Samsung Galaxy Note 7‘ye ilk olarak bu ilandan gönderme yaptı.

Apple’ın “Think different” sloganını da ilanda biraz değiştirerek kullanan Motorola’nın bu kampanyası oldukça saldırgan bulundu. Motorola’nın CMO’su Jan Huckfeldt, Moto Z ve Moto Mods ile gurur duyduklarını söyleyerek “Dünyanın Moto’nun geri döndüğünü bilmesini istedik” cümlesini de sözlerine ekledi.

Yazılı basındaki ilanla da yetinmeyen marka kampanyaları için bir de reklam filmi çekti. Reklamda odak gruplara Motorola’nın yeni telefonları tanıtılıyor ve diğer akıllı telefonlarla ilgili sorular yöneltiliyor.

Reklamlar aracılığıyla Apple’ı hedef alan ilk marka Motorola değil. Daha önce Google iPhone’ların hafızasının azlığına değinmiş, Microsoft ise Surface Pro 4 ile iPad Pro’yu kıyaslamıştı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.