artwork

Motorola, konsept telefonunu tanıttı

6 ay önce

0

Motorola, Lenovo Tech World 2023‘te, insanların cihazlarıyla etkileşim biçimini yeniden şekillendirmeye hazırlanan uyarlanabilir ekran konseptinin de aralarında bulunduğu bir dizi yenilik sundu.

Bu deneysel cihaz, çok yönlülüğüyle dikkat çekmekle birlikte kullanıcıların ekranlarını kendi isteklerine ve benzersiz ihtiyaçlarına uyacak şekilde dönüştürmelerine olanak tanıyor.

6,9 inç ekranı, tıpkı herhangi bir modern akıllı telefon gibi tam bir Android deneyimi sağlıyor ve bu uyarlanabilir ekran, düz konumunda standart bir Android telefon gibi çalışıyor.

Sergide sunulan bir başka yenilik ise Motorola’nın yeni üretken yapay zeka aracını kullanarak kişilere farklı bir deneyim sunması. Böylece bu araç, mevcut kıyafetlerinin bir fotoğrafını çekip orijinal sanat eserlerinin birden fazla yinelemesini oluşturarak; ardından görünümlerini gerçek zamanlı olarak değiştirerek şık akıllı bilekliklerini kendi tarzlarına göre kişiselleştirebiliyorlar olmalarına imkan sağlıyor.

Üstelik bükülebilir olan bu konsept, çeşitli stand modları sunuyor. Hareket halindeyken fotoğraf ve video çekmeyi sevenler için bir çeşit mini tripod oluşturarak kendi başına ayakta durabilecek bir konuma gelebiliyor. Bu konfigürasyonda 4,6 inç ekrana sahip daha kompakt bir Android akıllı telefon işlevi görüyor.

Bu konsept henüz piyasaya çıkmamış olsa da tüketiciye elektroniğinin geleceğine dair umut verici bir bakış sunuyor. Uyarlanabilir tasarım, Motorola’nın katlanabilir ve yuvarlanabilir teknolojiye ilişkin bilgi birikimini temel alarak ekran ve mekanik yeniliklere yönelik devam eden araştırmasındaki bir sonraki aşamayı da temsil ediyor.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...