artwork

Mother sorumlu vergi davranışıyla takdir edildi

1 yıl önce

0

Mother, vergide sorumluluklu bir tutum sergilediği için resmi olarak tanınan ilk küresel reklam ajansı oldu; The Fair Tax Mark ile ödüllendirildi.

İşletme, doğru miktardaki kurumlar vergisini doğru zamanda ve yerde ödediğinde bu ödülü alır. The Fair Tax Mark, işletmeye kâr amacı gütmeyen sosyal girişim; Adil Vergi Vakfı tarafından verildi.

Bu hamle, reklam dünyasını gelecek nesiller için daha çekici hale getirmeyi amaçlayan Mother’ın “Çocuklarımızı Gururlandırın” girişiminin bir başka adımı.

Mother Finans Müdürü Rollo Price şunları söyledi: “Mother her zaman üzerine düşeni yaptı ve sorumlu bir vatandaş olmak, Çocuklarımızı Gururlandırın misyonumuzun merkezinde yer alıyor. Birleşik Krallık, Avrupa, ABD ve Asya’da faaliyet gösteren bağımsız bir şirket olarak ödemelerimizi yapmak ve iş yaptığımız yere katkıda bulunmak bizim için önemli.”

Vergi ödemelerinden sorumlu olarak tanınmak için Mother, diğer şirketlerin (Lush Cosmetics, SSE, The Co-operative Group ve Timpson) arasına dahil oldu. Adil Vergi Vakfı İletişim Başkanı Graham Drummond şunları söyledi: “Mother’ı The Fair Tax Mark şirketler ailesine almaktan çok memnunuz. Yaratıcı kampanyaları aracılığıyla sık sık önemli konuların savunucusu oldu ve şimdi de daha adil bir ekonomi için mücadelede aramıza katılıyor.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK