artwork

Morhipo kampanyası “Analytics başarı hikayesi” seçildi

11 yıl önce

1

MEC & GroupM Search ekibi, Morhipo için gerçekleştirdikleri kampanya ile “Global Google Analytics Case” seçildi. Morhipo’nun hedefi, hızla gelişmekte olan ve hali hazırda çok sayıda markanın yoğun rekabet içinde olduğu online alışveriş kategorisinde üye sayısını artırmaktı. MEC & GroupM Search ekibi kapsamlı bir çalışmayla üyelik oranını %262 artırdı. Analytics başarı hikayesi olma sürecini, kampanyayı geliştiren ekibe sorduk:

“Analytics başlı başına tüm metriklerin ileri düzeyde analizini yapabileceğiniz bir uzmanlık alanıdır diyebiliriz. İnternet deneyimini en üst seviyede analiz edilerek şirketlerin karlılığını, iş modellerini Analytics uzmanlığı ile geliştirmek mümkün. Bu kadar önemli bir alanda Analytics başarı hikayesi olabilmek de çok kolay bir durum değil.

Analytics’te başarı hikayesi olabilmenin zorluklarını biraz açmak, burada yakalanan başarının ne kadar önemli olduğunu anlamaya yardımcı olacaktır. Öncelikle Analytics başarı hikayenizin kabul olabilmesi için ajans olarak Analytics sertifikasına sahip olmak gerekiyor. GroupM şirketleri olarak Türkiye’de sadece 3 ajansta olan Analytics ajans sertifikasından birine sahibiz. İlgili sertifikayı alabilmek adına hem Adwords hem Landing Page optimizasyonu hem de dönüşüm optimizasyonunda doğru ve başarılı bir projeye imza atmak gerekiyor. Yurtdışı ile gerçekleştirilen doküman paylaşımı ve mülakatlar sonrasında belirli kriterlere uygunluğu halinde sertifika almaya hak kazanılır.

Buradaki Analytics sertifikası almamızı sağlayan projelerin başarı hikayesi olabilmesi için kriterlerin çok  üzerinde bir iş gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Şimdi bir de Türkiye ve Global’in farkını düşünün! Tüm dünyada bu uzmanlığa sahip kişi, kurum ve kuruluşların projeleri içerisinden bir başarı hikayesi yazabilmek çok daha zorlu bir süreç. Dünya üzerinde geçerli hatta tüm dünyaca kabul edilmiş bir başarı hikayeniz var. Bu da Google tarafından ilgili tüm platformlarda yayınlanıyor. Bundan daha gurur verici ve önemli ne olabilir?”

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...