artwork

Monopoly çocukları sürükleyici seyahat deneyimiyle eğitiyor

1 yıl önce

0

Monopoly, çocukların dünyadaki farklı ülkeler ve varış noktaları hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için sürükleyici bir seyahat deneyimine ev sahipliği yapacak.

Exterior of white office or shop with glass door and big horizontal mock up poster hanging in the window. Concept of advertising. 3d rendering

Monopoly ve Research Without Barriers, 5 – 12 yaş arası çocuğu olan 2.002 İngiliz ebeveynle anket gerçekleştirdi. Bu örneklemden yarısı, çocuklarının 10’dan fazla ülke sayamadığını belirtti. Bunun yerine Monopoly, çocukların sanal veya kurgusal dünyalar hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğunu buldu. Örneğin; çocukların yarısından fazlası Gotham, Zootopia ve Neverland’i duymuştu ancak yalnızca dörtte birinin Şanghay, Milano ve Cape Town’dan haberi vardı.

Monopoly, çocukları gerçek dünyanın coğrafyası hakkında eğitmeye yardımcı olmak için Monopoly Travel World Tour‘u yarattı.
CBBC’deki Deadly 60’ı sunduğu bilinen TV Sunucusu Steve Backshall, gelecek nesli eğitme çabasını desteklemek için Monopoly ile iş birliği yaptı. Ailelerin dünyayı keşfetmeye davet edildiği Londra’daki Noho Studios’ta 11 ve 12 Kasım tarihlerinde canlı bir deneyim gerçekleşecek.
Ebeveynlerin üçte ikisinden fazlası (%67), çocuklarının dünyayı keşfetmek için onlar kadar heyecan duymayacağından endişe ederken, %96’sı çocukların gelişimi için farklı ülkeler ve kültürler hakkında bilgi edinmenin önemli olduğunu kabul ediyor.

Etkinlikte aileler Büyük Set Resifi, Çin Seddi ve Kolombiya’nın Carnaval de Barranquilla’sını deneyimleyebilir. Ailelere ayrıca Monopoly Travel World Tour masa oyununda gidilebilecek herhangi bir yere gezi kazanmak için bir yarışmaya katılma şansı verilecek.

Londra’daki canlı deneyime katılamayacak olanlar ise Çin, Avustralya veya Kolombiya’ya giden sanal bir uçağa binebilecekleri Monopoly Travel World Tour için özel tasarlanmış bir web sitesi aracılığıyla keşif yapabilecekler. Keşifçiler yol boyunca soruları cevaplayabilecek ve aynı zamanda yarışmaya katılabilecekler.
“Dünyamızda keşfedilecek çok fazla inanılmaz yer var ve çoğunu ziyaret ettiğim için şanslıyım ancak elbette herkes bu fırsata sahip değil.
Monopoly, çocuklara yıllardır parayı öğretiyor, şimdi ise Monopoly Travel World Tour’un lansmanıyla çocuklara dünyamızın harikalarını öğretiyor.” dedi Backshall.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...