artwork

Moda ve lifestyle dergilerine verilen reklamlar artıyor

10 sene önce

0

Basılı mecra hala canlı ve gelişiyor, en azından Vogue için.

121 yıllık moda dergisi Vogue geçtiğimiz perşembe, Eylül sayısı için 665 sayfaya reklam aldığını duyurdu ve şimdiye kadar olan en iyi ikinci reklam sayfası sayısı oldu. Vogue 2007 Eylül sayısının kayıtlarına göre 727 sayfaya reklam almıştı. 2009 Eylül ise 447 sayfa ile en az reklam aldığı sayı oldu.

Dünyanın en büyük yayın kuruluşlarından biri olan Conde Nast şirketi, son 5 yılın en iyi dönemini geçirdiklerini ifade etti. Reklam sayfalarının sayısı 13 derginin tamamında %5 arttı. Bon Appetit 91 sayfa reklam alarak geçen yıla kıyasla reklam sayfalarını %49 oranında arttırdı.  Glamour 224 sayfa reklam alarak %18, W 288 sayfa ile %17, Teen Vogue ise 162 sayfa ile %12 arttı. Cosmopolitan, Elle, Esquire ve Marie Claire gibi en iyi kadın ve erkek lifestyle dergilerinin içinde bulunduğu Hearst şirketinin çift basamaklı kar elde ettiği görüldü.

Son durum moda lifestyle dergileri için durum iyi görünüyor olabilir, fakat haber dergilerinin işi biraz zor gibi. Haber dergilerindeki reklam sayfaları yılın ilk yarısında %18 düştü. Yıldan yıla Economist ve Week sırasıyla %24 ve %23 geriledi.

Kaynak: Mashable

 

 

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...