Site icon Campaign Türkiye

Moda Müzede

Marka Konferansı 2019’da İngiliz Moda Konseyi İcra Kurulu Başkanı Caroline Rush, Ayşe Ege ve Ece Ege ile bir araya geldi.

Ayşe Ege ve Ece Ege, Dice Kayek’i neden kurduklarını anlatıyor: “”Dice Kayek’i “20 yıl önce, en başından beri sadece moda defileleri için değil, daha uzun süreli zamana meydan okuyan kıyafetleri tasarlamak için kurduk. Sanatsal ve artistlik tasarımlar sunmaya çalıştık.

Nereden ilham aldınız sorusuna Ayşe Ege’nin yanıtı şu şekilde oldu: “İstanbul’un kendi içinde uyumlu ve huzurlu bir kent olup sadece doğu ya da batı ile özdeşleşen bir kent olmamasından dolayı İstanbul’dan ilham aldık diyebilirim. Yaptığımız modelleri hazırlarken İstanbul’un beş farklı unsurunu yansıtmaya çalıştık.
İstanbul’un mimari mirası, lezzetleri, manolya ve lale ağaçları ve son olarak İstanbul gece hayatı tasarımlarımızı üretirken bize ilham verdi.

Hazırladığımız her elbise şehir hayatının bir dönüşümü niteliğinde. Her şeyin toprağa döndüğü bir durumda her bir yapının temelini ayrı ayrı tasarladık. Teknolojiyi kullandık ve tasarladıklarımızın üstünü kumaşla kapladık. Bu işi yaparken bize duygularımız kılavuzluk etti. Bütün elbiseler el ile titizlikle hazırlandı.”

Couture ödülünü kazandıklarını belirten Ece Ege, “İstanbul Modern’de gerçekleştirdiğimiz sergiden sonra bizi aday gösterdiler ve 10 kişi arasından bizi seçtiler. Yaptığımız çalışmalar müzeler tarafından bir sanat eseri olarak nitelendirildi.”

 

Exit mobile version