artwork

Mobilike’a Almanya’dan yatırım geldi

12 yıl önce

0

Mobil reklam ajanslarından Mobilike, faaliyetlerini Avrupa’nın farklı yerlerindeki 6 ofisinden yürüten ve kendi mobil hedef kitle erişim teknolojisine sahip madvertise tarafından yatırım aldığını duyurdu.

2009’da Şekip Can Gökalp ve Volkan Biçer tarafından kurulan Mobilike, Türkiye’de mobil reklam pazarında %50’den fazla piyasa payına sahip. Tabletler ve akıllı telefonlardan kullanılabilen internet siteleri ile uygulamalarının reklam geliştirme ve pazarlamasını yürüten şirket, reklamverenlere Türkiye’deki mobil internet kullanıcılarının %90’ına erişim imkanı sağlıyor. Türkiye’nin en büyük medya kuruluşlarının da dahil olduğu geniş bir yayıncı ağı bulunan Mobilike, aylık bazda 300 milyon sayfa gösterimini aşan bir ağı yönetiyor.

Konuya ilişkin olarak Mobilike kurucuları Şekip Can Gökalp ve Volkan Biçer; “2009’dan bu yana gösterdiğimiz büyüme ve şu an sahip olduğumuz pazar payıyla birlikte attığımız bu adımın, Türkiye’deki mobil reklam sektörüne kaydadeğer bir katkısı olacak. madvertise’ın Dünya çapında kendini kanıtlamış teknolojisiyle, yayıncılarımızın uygulama ve mobil sitelerini daha verimli şekilde değerlendirerek yüksek gelir elde etmelerine imkan sağlayacağız. Bu yatırımla birlikte Mobilike, Türk mobil reklam pazarında var olan lider pozisyonunu güçlendirecek. Bu adım büyük şeylerin başlangıcı.” şeklinde konuştular.