Site icon Campaign Türkiye

M&M’s şekil değiştirdi

Midye kabukları çekici mi geliyor? Maya Rudolph da tam olarak bu içgörüyü yakalıyor ve M&M hayranlarını yeni bir deneyime davet ediyor.

Mars’a ait şeker markası tarafından yayınlanan videoya göre; Maya Rudolph, M&M’s şekerlerinin hem isminde hem de şeklinde ufak oynamalar yaptı. Artık yeni ismiyle Ma&Ya’s olan şekerlerin midye kabuğu şekliyle tüketileceği iddia ediliyor.

Geçen hafta marka, ünlü maskotlarının büyük oyun (Super Bowl LVII) öncesinde “belirsiz süreli bir ara vereceğini” ve onların yerini Rudolph’un alacağını duyurdu. O zamandan itibaren Rudolph, markayı Ma&Ya’s olarak “yeniden adlandırdı” ve yüzünü çikolatalı şekerlerin paketlemesine ekledi. Bu arada marka, maskotlarının bireysel tutkularının peşinden koştuğunu bildirdi. Örneğin Snickers tarafından geçen hafta yapılan bir Instagram gönderisine göre; şu anda Spotify’da bir meditasyon içeriği sunucusu olan Orange’ı ve Snickers markasının yüzü haline gelen Yellow’u ele alalım.

Markanın bu adımı, basında ve sosyal medyada kutuplaşmaya neden oldu. Birçoğu, sözcülerin neden kültür savaşlarına girdiğini sorgulamıştı.
Mars’a göre teaser’lar, M&M’s’in oyunun ikinci çeyreğindeki üçüncü reklam arası sırasında yayınlanması planlanan Super Bowl LVII reklamıyla sona erecek. Reklam kampanyası BBDO New York tarafından hazırlandı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum
Exit mobile version