artwork

M&M’s şekil değiştirdi

1 yıl önce

0

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü

Midye kabukları çekici mi geliyor? Maya Rudolph da tam olarak bu içgörüyü yakalıyor ve M&M hayranlarını yeni bir deneyime davet ediyor.

Mars’a ait şeker markası tarafından yayınlanan videoya göre; Maya Rudolph, M&M’s şekerlerinin hem isminde hem de şeklinde ufak oynamalar yaptı. Artık yeni ismiyle Ma&Ya’s olan şekerlerin midye kabuğu şekliyle tüketileceği iddia ediliyor.

Geçen hafta marka, ünlü maskotlarının büyük oyun (Super Bowl LVII) öncesinde “belirsiz süreli bir ara vereceğini” ve onların yerini Rudolph’un alacağını duyurdu. O zamandan itibaren Rudolph, markayı Ma&Ya’s olarak “yeniden adlandırdı” ve yüzünü çikolatalı şekerlerin paketlemesine ekledi. Bu arada marka, maskotlarının bireysel tutkularının peşinden koştuğunu bildirdi. Örneğin Snickers tarafından geçen hafta yapılan bir Instagram gönderisine göre; şu anda Spotify’da bir meditasyon içeriği sunucusu olan Orange’ı ve Snickers markasının yüzü haline gelen Yellow’u ele alalım.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

SNICKERS (@snickers)’in paylaştığı bir gönderi

Markanın bu adımı, basında ve sosyal medyada kutuplaşmaya neden oldu. Birçoğu, sözcülerin neden kültür savaşlarına girdiğini sorgulamıştı.

Mars’a göre teaser’lar, M&M’s’in oyunun ikinci çeyreğindeki üçüncü reklam arası sırasında yayınlanması planlanan Super Bowl LVII reklamıyla sona erecek. Reklam kampanyası BBDO New York tarafından hazırlandı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum