artwork

MMA Forum İstanbul 2018: Bora Başman, Çağdaş Işıl, Berkcan Güven, Ezgi’nin Kanalı

4 sene önce

0

“Ekranlarda gösterinin devrimi: YouTuber’lar” panelinin moderatörlüğünü YouTube İçerik Ortağı Yöneticisi Bora Başman üstlendi. Panelistler Webtekno YouTube Takım Yöneticisi Çağdaş Işıl, YouTuber Berkcan Güven ve YouTuber Ezgi’nin Kanalı oldu.

Oturumun öne çıkan noktaları şöyle:

Bora Başman

4,5G’nin de lansmanıyla birlikte erişimin kolaylaştığını, farklı ekranlardan izleyici deneyiminin oluştuğunu görüyoruz. Mobil ekosistem YouTuber’lar olmasaydı olmazdı aslında.

İçeriğin nasıl paketlendiği, içeriğin ne olduğundan çok daha önemli.

Çağdaş Işıl

YouTube bizim gözümüzde öncelikle rahat edebildiğimiz, belli sınırları aşmamak koşuluyla fikirlerimizi paylaşabildiğimiz bir yer.

Markaların artık daha cesur olması gerekiyor. Markanın televizyona reklam çekme algısını bırakıp ürünün artıları kadar eksilerini de ortaya koyması lazım.

Berkcan Güven

İçerik üretmek zor. Türkiye’de içerik üretenler direkt yurt dışındakileri kopyalıyorlar ama biz farklı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Bir gün canım sıkıldı, çok sevdiğim bir marka olan Migros’a şarkı yazıp yayınladım. 4 milyon da izlendi. Keşke para alsaydım.

Markalar makro-influencer’larla çalışırken projeyi daha çok onların üstüne yıkmalı.


Ezgi’nin Kanalı

Bundan iki sene önce burada televizyon reklamı yapmadığımızı çok vurguluyorduk ama şimdi onun aşıldığını düşünüyorum. Markalar da doğallık istiyor.

Anlaşmalarda çok fazla parti oluyor, mesela karşımızda üç tane ajans oluyor ama müşteri benim bütçemin çok yüksek olduğunu düşünüyor.

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...